Tiskovka: žhavý sound Dub Elements

Antonio Cano a José Luis Vázquez vzali v roce 2009 drumandbassovou scénu útokem a od té doby se jim daří držet se na špici. Masivní zvuk, nakažlivě intenzivní basa, agresivní beaty, futuristické řezání a pípání. Tak to sekají Dub Elements.

Chválu od velkých jmen scény si tohle sevilské duo vysloužilo velice rychle. Byli to právě Spor a Chris Renegade, kdo borcům pomohli k raketovému startu mj. díky odehrání tracku “Vandals” na Lifted Music Podcastu.

Nedlouho na to Gareth, boss a majitel labelu Prspct, borcům vydal „Bass up to the Tope EP“ s hitovkou “Popim”. Díky Prspctu Dub Elements získali možnost hrát napříč Evropou a rekrutovat tak legie fanoušků v klubech i na festivalech jako Florida 135, Prspct XL, Dance Parade Rotterdam, I. Copera, Therapy Sessions, Row 14, Summer Festival, La Cova, Klubbers Day, MountainBass, Viñarock, Sunny Day, Razzmatazz, Creamfields a mnoha dalších.

V roce 2013 Dub Elements povyrostli zase o kus dál co se hudby i popularity týče. Mezinárodní média jako Urban Hit Promotions začaly žádat rozhovory a jejich tracky hrály na FM kanálech jako Radio 3, Kiss FM UK nebo Ministry of Sound. Zároveň touto dobou artisticky završují své plechové období collaby s producenty jako The Panace, Hallucinator a Counterstrike.

V následujícíh letech se tvorba Dub Elements zklidňuje (relativně vůči PRSPCT období) a vychází tracky jako například “POW” a “Shots Fired” na Eatbrainu, “Grand” na Viperu a “Soulbringer” na Hospitalu.

Zlomový je rok 2017, kdy borci zakládají vlastní akci Dub Elements & Friends. Masivní lineupy zahrnující Noisi a Black Sun Empire. A aby toho nebylo málo, nedlouho na to spatří světlo, nebo spíš temnotu drumandbassového světa DEM Recordings, kde krom vlastní tvorby vyšel třeba collab s Neonlight “Lycaon” a collab se Zardonicem “Imagination”

Aktuální release “Foreign/Insects” je deepověji laděný, s velmi výraznými, sypavými high haty. Na Stepsletu ale jistě předvedou to tvrdší ze své tvorby a pořádně nás rozporcují!

 
Stepslet w/ Dub Elements & Gridlok

Main Stage:
Dub Elements (ESP)
Gridlok (USA)
Dephzac (SK)
X.Morph, Hrr.nec, Zaion, Mushka, Sinner, P0rnz, Neosound, Ghostbuster

Second Stage:
Vje, Crashman + Adam Saxopervert, Checkmate, Mystique, Bree

Kdy / When: 12.4.2019
Kde / Where: Brno, Favál
Vstup / Entry: 260/290/320
Předprodej
Facebook Event
Start: 21:00
Konec / End : 07:00