Bleskový rozhovor s Dub Elements k dubnovému Stepsletu

K příležitosti nadcházejícího Stepsletu jsme si vyměnili pár slov s Josem z Dub Elements. O tom, že je to veselý hispánec jak se patří, se můžete přesvědčit z následujících řádků.

Co tě vedlo k dnb produkci?

Když jsem byl děcko, asi 14, tak jsem řekl mámě o PC na “domácí úkoly”. Pravdou bylo, že kamarád měl PC a jeho strýc mu ukázal, jak na něm dělat hudbu na ms-dos impulse trackeru. Ihned mě to zaujalo a chtěl jsem si to vyzkoušet, takže jak jsem dostal vlastní PC, začal jsem to zkoušet. Breaky, Elekro, progresivní věci atd. Ihned jsem se do produkce zamiloval, ale až po letech zkoušení různých dawů a objevování různých hudebních žánrů jsem objevil hardcore a oldschool jungle. A to mě teprv dostalo a užívám si to dodnes.

Jak vypadá dnb scéna ve Španělsku?

Celkem dost zajímavá, objevuje se mnoho mladých producentů i labelů a crowdy tam jsou nádherné. Podle mě bychom měli dnb ukázat lidem, kteří moc do dnb scény nejsou. Rádia, televize, internetové shows, ty to všechno můžou změnit. Šířit naši kulturu po celé zemi a nejen na jihu, kde je nejsilnější.

Vyprodukovali jste opravdu hodně tracků. Když se podíváš zpět v čase, produkce kterého tracku byla největší bolest? A který z vašich tracků pro tebe nejvíc znamená?

Fakt nevim 🙂 Všechny mé tracky jsou jako moji synové, takže je musím všechny milovat. Samozřejmě mám nějaké oblíbené, třeba “Black Ninja” vydaný na PRSPCT nebo “POW” a “Invasion” z Eatbrainu. Opravdu hodně mám rád “Hidden Garage” a “Like That” vydané na Shogun Audio. A hodně mě baví vydávat věci na našem labelu DEM, protože tam nás nikdo neotravuje svými názory. Mohl bych pokračovat, ale to bych asi nikdy nepřestal.

A co se týče bolesti při produkci… Dělat mixdown je velká bolest. Mám rád kreativní proces, psaní melodií, syntézu nových zvuků atd, ale mixdown je technický proces, který mi nepřijde nijak zajímavý. Dá se přitom být kreativní, dá se přitom zásadně ovlivnit výsledný track, obzvlášť u dnb… ale já to prostě nedávám 😀

Čerpáš inspiraci z ostatních hudebních žánrů? A co filmy a umění obecně?

Samozřejmě, jsem grafický designér a milovník umění, takže ano, jsem často inspirován nejrůznějšími výtvory a žánry. Miluju filmy, tv seriály, soundtracky od cyberpunkových a scifi věcí po oldschoolárny z 80. Let a béčkové filmy. Hodně mám rád rock, metal a funk.

Představ si zvuk nehtů skřípajících o tabuli. Existuje nějaký hudební žánr, který je pro tebe stejně neposlouchatelný?

Ten stupidní latin trap nebo reggaeton. Nepovažuji se za hatera, ale existují miliony skvělých hudebních žánrů, tak proč tak strašně moc lidí poslouchá zrovna tyhle sračky?

Tvůj nejoblíbenější horor?

Army of Darkness

Nějaký vzkaz brněnským fanouškům?

Připravte se na pořádnou akci, otevřete mysl a užijte si to!

 

Stepslet w/ Dub Elements & Gridlok

Main Stage:
Dub Elements (ESP)
Gridlok (USA)
Dephzac (SK)
X.Morph, Hrr.nec, Zaion, Mushka, Sinner, P0rnz, Neosound, Ghostbuster

Second Stage:
Vje, Crashman + Adam Saxopervert, Checkmate, Mystique, Bree

Kdy / When: 12.4.2019
Kde / Where: Brno, Favál
Vstup / Entry: 260/290/320
Předprodej
Facebook Event
Start: 21:00
Konec / End : 07:00