Tiskovka: Gridlokovy temné beaty

Pravověrným pionýrem současného drumandbassového zvuku, který který patří mezi nejvýraznější jména scény. Tracky vydává přes 15 let a díky klasikám jako “Moodswings”, “Bottomfeeder” nebo “Stading Room Only” se není čemu divit, že jméno Gridlok dostálo nesmrtelnosti v drumandbassové subkultuře.

S hudbou si Ryan Powell tyká od raného věku,  kdy ovládl hru na několik nástrojů. Díky levnému mikrofonu a 4 kanálovému páskovému rekordéru poznal temný svět hudební produkce. Od té doby Gridlok vystřídal mnoho kombinací analogových i digitálních produkčních technik, avšak do dnešní doby náš producent ze západního pobřeží Spojených Států nepřestává  objevovat a pilovat svoji hudební tvorbu.

Temný, nekompromisní zvuk se stal klíčovou ingrediencí Gridlokovy hvězdné kariéry a hned, jak se jeho jméno dostalo do veřejného povědomí, si vysloužil přízeň velikánů scény jako Shy FX, Pendulum, Dom & Roland a mnoha dalších. Gridlokův svět však není limitován jen na drumandbass, čehož jsou důkazem remixy třeba od elektronického giganta Joshe Winke, nebo housového veterána Sashy. Díky svému všestrannému přístupu se Gridlok může chlubit zářezy u labelů naprosto odlišného zaměření – od Ram Records a Playaz přes Commercial Suicide až po Moving Shadow a Blackout. To vše aniž by kompromitoval svůj naprosto unikátní zvuk.

Od roku 2003 Gridlok dláždí cestu svému vlastnímu labelu Project 51 Recordings, kde vydává “žhavé, undergroundové, špinavé pecky”. A není to label jen tak pro srandu, o čemž svědčí releasy těžkotonážníků jako The Upbeats, Hive či Optiv.

Po vydání releasu “Welcome to Violence” na Violence Recordings s Hivem, Keatonem a Echem se Gridlok pouští do tvorby svého prvního plnotučného alba “Break the System”, které vydává právě na Projectu 51. Jedná se o klíčový release v historii temnějších vod drumandbassu. Není se čemu divit, když se zde objevily colaby s Tech Itch, Dieselboyem nebo s již zmíněnými Pendulum.

Zatímco Project 51 rostl a sílil, Gridlok utužoval vztahy s Violence Recordings. Zde vydává pecky po boku Hiva, D-Bridge a Silent Witnesse. Za zmínku stojí především “Standing Room Only”, jeden z nejvýraznějších releasů tehdejší doby.

Píše se rok 2009 a vše, co se Gridlok naučil vkládá do svého prvního solo alba “Void”. Nevídaná dávka kreativity a originality. 13 tracků, které vřele přijala nejen drumandbassová komunita – TV kanál MTV licencoval 9 tracků z tohoto alba.

Tím však Gridlokova kariéra teprve začíná: do dnešní doby vydal nespočet singl releasů a 3 další alba. “Project Trendkill” s Prolixem (který mj vlastní stejnojmenný label) patří mezi vysoce žádané raritní kusy. “Motion Picture” je volně dostupná triphopově experimentální záležitost. Jeho poslední album “Z3r0 H0u2” vyšlo v roce 2017 na Blackoutu a patří sem pecky jako třeba “Vault Dweller” s Black Sun Empire, “Scamp” s BTK, nebo “Cold War” s Optivem.

Nejžhavější Gridlokovy pecky “Opera” a “Blush” vyšly tento březen na Bad Tastu. Ale jistě má mistr na skladě i spoustu rozpracovaných duplatů, které do nás nasolí na nadcházejícím Stepsletu!


Stepslet w/ Dub Elements & Gridlok

Main Stage:
Dub Elements (ESP)
Gridlok (USA)
Dephzac (SK)
X.Morph, Hrr.nec, Zaion, Mushka, Sinner, P0rnz, Neosound, Ghostbuster

Second Stage:
Vje, Crashman + Adam Saxopervert, Checkmate, Mystique, Bree

Kdy / When: 12.4.2019
Kde / Where: Brno, Favál
Vstup / Entry: 260/290/320
Předprodej
Facebook Event
Start: 21:00
Konec / End : 07:00