Mistr jemných melodií LSB : Roots EP

LSB, mistr liquid drum and bassu o sobě dává opět vědět a přichází letos již s druhým EP, které nese název Roots. EP si vydal stejně jako předposlední čtyřtrackovku New Day (kde najdete stejnojmennou ultra-super-total pohodovku) na svém labelu Footnotes.

Zajímavá je skutečnost, že tento uznávaný a mimořádně talentovaný britský umělec trpí poruchou zraku. V půlce letošního června na svém Twitteru učinil zajímavý coming out, kde řekl:  „Ti, kteří mě po dlouhá léta sledují, si možná pamatují, že jsem byl zničený, když jsem ztratil zrak v levém oku. Takže je skvělé, že můžu hrát znovu, dokonce i přesto, že musím nosit brýle. Dokonce přesto, že vůbec nevidím na svou levou stranu a ztratil jsem vnímání hloubky.

Onemocnění, které zasáhlo zrak LSB, nese anglickou zkratku XLRS. Je vám povědomá? Ano, správně, Luke podle ní pojmenoval i jeden ze svých tracků (který vyšel v roce 2014 na velmi vydařené Frictionově kompilaci 10 Years Of Shogun Audio).

Pojďme ale k nové muzice. Na EPčku, které vyšlo 21. června 2018 najdeme 4 povedené tracky.  Luke se rozhodl placku vydat o týden dřív, než původně avizoval. Zřejmě se nemohl dočkat a jak hned sami jistě zjistíte, dobře věděl proč. První z tracků s názvem Space Between potěší příjemným vokálovým doprovodem a vede nás přímo do jakéhosi meziprostoru. Jde o prostor mezi dvěma myšlenkami?  Mezi dvěma hudebními nápady? Nezáleží na tom. Stačí jen přijmout nevtíravou energii piána a nechat se unášet decentním beatem na území, kde je každý vítán.

Druhá věc s názvem Moonshine pokračuje v nastoleném směru. A smíru. Totiž, znáte ten pocit, když se podíváte za úplňkové noci do jemně prozářeného prostoru okolo sebe a zjistíte, že jsou věci přesně tak, jak být mají? Že ne? Tak se jen zaposlouchejte. A plujte.

Třetí track Potshot zcela vybočuje z Lukeho zaběhaných schémat. Podobnou věc bychom čekali třeba od Ulterior Motive nebo DLR. LSB zabrousil do míst, v nichž bychom ho úplně nečekali. A docela se mu to povedlo. Deep, down and rollin´.

Poslední track s názvem Roots je velmi jemnou záležitostí. Významnou roli zde hraje především něžný vokál zpěvačky z londýnského uskupení Kinross, jemuž sekunduje nenásilný mužský vokál kolegy ze stejné grupy. Relax and listen because perfection is here.

Kořeny se nebálo umístit na svůj YouTube kanál ani vydavatelství UKF, čímž vyslalo jasnou zprávu o tom, že LSB patří do světa tekutého drum and bassu stejně jako Cuba Libre k horkému létu.

Čím nás mistr z Essexu potěší dál? Buďme trpěliví a nechejme se překvapit. Tento rok ještě zdaleka nekončí a je jasné, že se v plážovém písku brzy musí objeví další stopy.

Luke B.