Fourward – Wölfe EP

Smečka čtyř rozzlobených a hladových vlků v zasněžené večerní krajině zdobí artwork nového EP Wölfe. To má na svědomí čtyřčlenné uskupení Fourward z našeho sousedního Rakouska, které působí na drumandbassové scéně již od roku 2007.

Pro mnohé bylo jedním ze jmen, které je k dnb přivedlo a proto není asi třeba jej blíže představovat. Jejich poslední album Sequencer, které vyšlo předloni na labelu Shogun audio si vysloužilo obdiv nejen u fanoušků, ale i u předních producentů a spolupracovali na něm s rakušany i mistři sound designu jako Mefjus či Icicle.

I nyní si Fourward pozvali několik hostů. Pravděpodobně tím nejzajímavějším je mladičký vítěz loňských světových DnB Awards v kategorii objev roku – Jonathan Kievit aka Signal, který se stejně jako Fourward objevuje na Eatbrainu poprvé. Jejich kolaborace se jmenuje Aversion, perfektně zapadá do konceptu labelu a jeho mohutná basa a střed tlačí mohutnou energii kupředu.

Na tracku Bring Back the Rukus zase můžeme na vokálech slyšet grimovou partičku Virus Syndicate, která v minulosti spolupracovala i s Black Sun Empire. Tahle skladba je díky plechovějšímu snaru ve stylu Katharsys jednoznačně nejtvrdší z celého EP. Ze zbývajících dvou tracků nejvíc dýchá podobný styl, kterým se Fourward prezentovali na svém posledním albu a to jak v titulním tracku Wölfe, tak i v poslední kolaboraci s rakouským Phentixem s názvem Ratio.

Celkově se nový počin od Fourward poměrně liší od jejich předchozích releasů a je pochopitelné, že po něm sáhl právě Eatbrain. S jistotou však můžeme říct, že tracky z tohohle EP na mejdanech pár měsíců uslyšíme. EP vychází exkluzivně na Beatportu 16/2 a na ostatních platformách pak o 14 dní později.

VoidSec aka Vojta a Tower aka Martin jsou brněnští DJs, členové Mindicted crew a moderátoři pořadu DnB Čočka na Radiu R. Na DNBlog.cz se specializují na novinky převážně z oblasti neurofunku.