Phace & Misanthrop zařízli Neodigital, jeho místo zaujme NËU

Z velitelství německého Neosignalu dnes přišla nečekaná zpráva. Neodigital, sesterský label Neosignalu, který hrál klíčovou roli v raných fázích kariér producentů jako Mefjus či Emperor, k dnešnímu datu končí. Jeho roli převezme zbrusu nový label NËU. Ten však překvapivě nemá plnit funkci nového sesterského labelu, nýbrž se bude jednat o zcela samostatný a plnohodnotný label.

Asi si říkáte, co Phace s Misanhtropem k tomuto odvážnému kroku vedlo. Odpověď je skrytá v zakládající myšlence Neodigitalu – původně měl tento label sloužit výhradně pro digitální releasy, postupem doby se však digitál stal standardem a zatlačil vinyl na druhou kolej. Důvod pro existenci Neodigitalu tím zanikl a s ním k dnešnímu datu zanikl i label sám, aby uvolnil prostor (a hlavně čas) pro něco nového.

Co však přesně od NËU můžeme kromě nového jména a vizuálu čekat, to zatím příliš jasné není. Brzy se to však dozvíme, první release dopadne na digitální pulty eshopů s elektronickou hudbou už prvního prosince.

Chcete-li se dozvědět více a vládnete-li angličtinou, můžete si přečíst krátký rozhovor na ukf.com, odkud tento článek čerpal informace.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.
  • Daniela

    Díky za připomenutí LIR 2011, kde byly mikrotenové sáčky v botách fakt velkým hitem 😀