Dawn Wall – Problems EP

Krom toho, že je číslo 42 odpovědí na otázku ohledně života, vesmíru a vůbec všeho, je také součástí katalogového čísla označující nejnovější přírůstek na Integral Records, Problems EP, od stále ještě neodhaleného projektu Dawn Wall. Náhoda? Nemyslíme si!

Co release, to zlato, tak by se dala popsat dosavadní hudební historie projektu Dawn Wall, a Problems EP to opět jen a jen potvrzuje. Tentokrát se však EP rozrostlo o jeden track navíc a místo klasických čtyř pecek jich tentokrát nabízí rovnou pět! Železné pravidlo, že je vždy jedna z nich deepový banger, bylo dodrženo i tentokrát a „schytal“ to rovnou titulní track celého EPčka, Problems, jenž neurazí ani v pozdějších hodinách, kdy už je mejdan pořádně rozjetý a hodinka ortodoxního liquidu dávno minula

Ostatní tracky se vlní naopak ve značně vychillovaných rytmech ležérně se rozkládajících nad měkkoučkými basovými linkami, zhusta protkány těžce naefektovanými vocal chopy, které má autor evidentně v oblibě čím dál tím více. Never Say zaujme intrem těžce připomínajícím jedinečný zvuk vokálových „omáček“ z produkce The Glitch Mob, Shy sází na podmanivé piánko doplněné melancholickými plucky, Nomad skvěle kombinuje zmíněné vocal chopy s pobrnkáváním jakéhosi neznámého strunného nástroje a trochu jiné pobrnkávání (tentokrát už na kytaru) prozměnu rozjíždí i poslední track EPčka, Lemon Dogs.

Používání samplů nejrůznějších skutečných hudebních nástrojů (ať už těch profláklých či značně exotických) je ostatně dalším poměrně výrazným prvkem produkce Dawn Wall, jenž krom značného efektu na originalitu tracků skvěle propojuje muziku s kresleným tribal image celého kmene Ekho (a často se tak v tribal duchu nesou i některé vocal chopy).

Shrnuto a podtrženo: Problems EP bez problémů udrželo vysoko nasazenou laťku a teď nastává čas, aby se opět pochlapil Dawn Wallův deepovější soukmenovec Mohican Sun a předvedl, co má v rukávu on. Dobré muziky ze stáje Integral Records totiž není nikdy dost!

INT042: Beatport / Junodownload / Digital Tunes / Google Music / Spotify

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.