Survey – Solar EP

Berlínské duo Survey po temném zářijovém Sidewalks EP na Dispatch Recordings LTD přichází s dalším – tentokrát na rozjetém londýnském labelu Flexout Audio. EP nese název Solar. Všechny milovníky minimalistického a deepového soundu jistě mile potěší.

Kdo by neznal tento projekt, je třeba zmínit, že mají za sebou už řádku slušných počinů. Především na Invisible Recordings, ale také na DSCI4, Horizons Music, Nord Label a dalších. Na EP si přizvali i hosty, dva krajany, z nichž ten první jménem SubMarine má několik zářezů na známých labelech jako 20/20LDN, Demand nebo Cyberfunk a druhý je známá tvář Flexout labelu Protocola aka PRTCL.

Z šesti tracků obsahuje EP tři kousky, které má na starosti sám Survey, zbylá půlka je výsledkem kolaborací se zmíněnými producenty. Na první dojem docela tvrdší zvuk, který je ale propracovaný, vyvážený a kterému ve výsledku nic nechybí. Lze zde najít i dva tracky, které jsou poněkud klidnější a víc melodické. Vyzdvihl bych stopu s názvem This Way – ta z jemnější části EP. Dále jednu z kolaboraci s PRTCL track Physis a na závěr docela funky Linear.

Tohle všechno určitě stojí za poslech, alespoň pro toho, kdo zná jméno Survey, nebo si libuje v deepových vlnách a hutných basách drumandbassu.

FLXA067: Bandcamp / Spotify / Junodownload / Beatport