Friction po šesti letech opouští svou show na BBC Radio 1, Friction Fire však nekončí!

Dlouhých šest let mohli fanoušci drum and bassu naladit prostřednictvím britského BBC Radio 1 každé úterý nesmrtelnou „Friction Fire“ show. Samotný Friction se však nyní nechal slyšet, že z tohoto rozjetého vlaku už brzy vystoupí.

Důvody k tomuto rozhodnutí jsou nasnadě – příprava takové show si žádá spoustu energie a hlavně času, jenž jak známo na stromech bohužel neroste. S postupem času se tak pro Frictiona stalo stále těžším a těžším oříškem nějak rozumně skloubit DJing, produkci, svou rádiovou show a k tomu ještě rodinný život. Po dlouhém váhání tedy nakonec padlo těžké rozhodnutí rozloučit se s rádiovou show ve prospěch ostatních výše zmíněných oblastí Frictionova života.

Oficiální Frictionovo vyjádření z Twitteru následuje níže (k nalezení je i na jeho facebookové fan stránce).

A nyní pozitivnější zpráva – show jako taková nekončí! Dle serveru ukf.com ji po Frictionovi převezme další na slovo vzatý člověk z předních linií drum and bassové scény, a nebude to nikdo jiný než samotný Rene LaVice! Že bychom se tedy od nového roku dočkali „LaVice Fire“? Nechme se překvapit.. 🙂

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.