Halogenix – Jump Suit EP

Tento rok po povedeném Velvet EP na Critical Music přichází Halogenix s novým počinem, tentokrát na poměrně novém labelu Alixe Pereze1985 Music. Na tomto čtyř trackovém EP najdeme typický zvuk pro Halogenixe, ať už ráznější rolující deepy, nebo atmosférické liquidově znějící věci.

Broken, to je název tracku z první zmiňované skupiny. Ostrý snare, svižné tempo a nad tím vším hrubě zkreslená bassa, která je spíše reece. Někomu to může připomínat track Blej z jeho minulého EP. Ve zvuku této ukázky lze docela dobře poznat kus Alixe, který nepochybně přispěl k výsledku svými propracovanými bicími. Vydařená spolupráce!

Druhá ukázka bude naopak klidnější, Halogenix jak ho znám ze stylu Ivy Lab. Čistý, jemný zvuk, hluboká atmosféra a to vše podtrženo hlasem jedinečné SOLAH. Tu můžeme znát z dřívějších spoluprací s Halogenixem, Emperorem nebo třeba Tantrum Desire  Track se jmenuje The Night, liquidový kousek na releasu.

Poslední dva tracky jsou něco mezi výše zmiňovanými. Reset, valivé bicí, decentní ústřední sample, co víc dodat. A jako úplně poslední je věc se stejným názvem jako celé EP. Track Suit, jednoznačně nejvíce minimal. Dřevěně znějící bicí, temná bublající bassa a pár divných samplů. To je to co tvoří čtvrtý track releasu.

Ač je to už pár dní co tohle EP vyšlo, tak si myslím, že stojí za zmínku. Kdo má rád 1985, Halogenixe a podobný sound, bude určitě mile potěšen.

ONEF006: Bandcamp / Spotify / Beatport / Junodownload