Matys – Child Of Contempt Remixes

Možná si vzpomínáte na Matyse a jeho debutové EP Child Of Contempt, které mě osobně nadchlo tolik, že jsem k němu s jeho autorem rovnou udělal rozhovor. A očividně jsem nebyl jediný, koho Matysova tvorba nadchla – netrvalo dlouho a Child Of Contempt se dočkalo mladšího bratříčka v podobě nového remixového EP.

Svého remixu se dočkal každý z původních tracků – Stillness si vzal do parády Malux, Let Em Dance si k obrazu svému upravil Disprove, na Zulu War Chant si smlsnul Brainpain, Power dostala v rámci budování česko-polských vztahů do rukou česká extratřída Rido a poslední track, Ravaged Lands, si vzal na paškál Counterstrike. Poměrně „těžkotonážní sestava“ a zároveň slušná pocta autorovi originálů! A ač si člověk možná řekne, že už původní tracky jsou celkem tvrdé, páni remixéři se toho nebáli a tenhle faktor pozvedli ještě o level výše.

Zda je to dobře nebo špatně, na to ať už si udělá názor každý sám. Osobně jsou mi sympatičtější originály (a to ve všech případech), neboť nabízejí lepší poměr atmosféra/tvrdost, avšak nutno říct, že remixy do dnešních nu-skool neuro setů padnou jak prdel na hrnec a nejedna ortodoxní neuro hlava z nich na tu prdel padne taky. Za nejpovedenější remix bych pak zvolil (bez jakýchkoliv vlasteneckých sympatií) ten Ridův, který to u mě vyhrál na celé čáře, ale opět – sto lidí, sto chutí.

Child Of Contempt Remixes je k dostání opět prostřednictvím labelu ION Recordings a najdete ho jak na Beatportu, tak i klasicky na Junodownloadu, Google Music či Spotify.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.