Inward, Hanzo & Randie – Consistency of Error LP

Inward, Hanzo & Randie je trojice italských producentů, kteří figurují na DnB scéně od roku 2011. Tehdy si ještě jako samostatní producenti začali vydobývat věhlas s releasy na labelech jako je Maztekův Subculture MusicBig Riddim, nebo Avantgarde Recordings.

Po pěti letech sólové tvorby a občasných spoluprací se tito tři producenti rozhodli v roce 2016 spojit síly, což vyústilo ve Stutter EP na Red Light Records, které následoval přesun na legendární vydavatelství Cause4Concern vlastněný Optivem a CZA. Zde trojice producentů ukuchtila dvě EP, Squaremouth a The Third Kind, ale hlavně zde nyní vychází jejich první společná dlouhohrající deska Consistency of Error.

O co se jedná? Album je pojato hodně širokoúhle, co se subžánru týče. Od deepovějších a melodičtějších poloh, které reprezentují například tracky Ion Jam nebo Tune-X, na kterém trojice spolupracovala s producentem Synth Ethics, až po extrémní mlátičku Delta Invariant, kde producenti spojili sílu s dalším italským šílencem Merikanem. Experimentální polohu DnB potom zastupuje sonická zbraň Smoking Mirror. Zbytek alba tvoří poctivé neurofunkové rollery se zajímavým a profesionálním zvukem, který se však liší od například současného přeřvaného Eatbrain soundu.

Celkově toto album hodnotím velice pozitivně a vnímám ho jako svěží vítr na v rámci lehce zatuchlé neurofunkové scény.

C4CDIGUKLP002: Beatport Exclusive / Junodownload (Preorder) / Digital Tunes / Google Music / Spotify

VoidSec aka Vojta a Tower aka Martin jsou brněnští DJs, členové Mindicted crew a moderátoři pořadu DnB Čočka na Radiu R. Na DNBlog.cz se specializují na novinky převážně z oblasti neurofunku.