Mohican Sun – Fixation EP

Integral Records znovu útočí na ušní bubínky milovníků atmosférických beatů! Před nedávnem vypustili do světa nové EP od Malakyho a Satla a nyní přihodili i čerstvou novinku tajemného projektu Mohican Sun. A vzhledem k tomu, že debutové „épéčko“ Mohican Sun s názvem Dead Sea byl vskutku povedený release, očekávání jsou u Fixation EP dost velké. Podaří se je naplnit?

Odpověď na tuto otázku ale asi nebude tentokrát úplně jednoznačná, respektive, jak už to tak bývá, bude značně subjektivní pro každého posluchače. Celkově se Fixation EP skládá ze čtyř tracků, z čehož tři jsou klasicky vyklidněné letní pohodovky s propracovanou atmosférou následované jedním těžkotonážním rollerem určeným pro nemilosrdnou destrukci tanečních parketů.

Zatímco však každý track na Dead Sea EP byl svým způsobem poměrně výrazný a dobře zapamatovatelný, tracky na Fixation EP jsou si poměrně hodně podobné a tak nějak splývají jeden s druhým. Ač mají (skoro) všechny velmi příjemný „hřejivý“ vibe, chybí jim nějaké výraznější prvky či melodie, které by člověku utkvěly v hlavě.

Samostatnou kapitolou je pak právě onen jediný roller Shadow, který ač povedený, zní bohužel jako prachsprostá kopírka Dawnwallovských Angel Field a Blood Diamond (které jsou si už tak samy dost podobné), navíc k tomu ještě trpí syndromem „dlouhé předehry a rychlého vyvrcholení“ (tedy velmi dlouhé intro bez beatu následované velmi krátkou „bangin'“ částí po dropu, pro DJe hotové peklo).

Jedno ale Shadow říká celkem jasně – ať už se za tajemnými kreslenými tvářemi projektů Mohican Sun a Dawn Wall skrývá kdokoliv, dost pravděpodobně to bude jedna a tatáž osoba. Kdo to je však zůstává i nadále zahaleno závojem tajemství.

INT039: Integral Records Shop / Beatport / Junodownload / Digital Tunes / Google Music / Spotify

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.