Disprove – Oppression EP

Když se řekne Disprove, většina lidí si nejspíše v první řadě představí velmi agresivní a tvrdý eatbrainovský nu-skool neurofunk. Jeho zjevení na čtvrtém releasu z minimalistické série BNKR je tedy tak trochu překvapením zároveň vznášejícím otázku, zda se mu podaří do nastaveného konceptu zapadnout. A jak to tedy dopadlo?

Nebudu vás dlouho napínat, Oppresion EP opravdu je krapánek ostřejší než jeho tři předchůdci, ale vlastně zas ne tak o moc. Na tomto pocitu se podílejí zejména první dva tracky, Origin a titulní Oppression, které to ženou celkem bez zábran a na neurofunkovém večírku by se tak neztratily ani mezi podstatně tvrdšími tracky.

Třetí věc When I See You už míří podstatně citelněji k deepové části drum and bassového spektra, jako nejlepší věc z celého releasu však hodnotím „deep & heavy“ záležitost The Damned, které se svým mikrofonem dodává ten správný šmrnc MC Hijak. Poslední, pátý track, nese jméno Autolyse, a z celého EP se jedná asi o nejméně agresivní track (pokud to tak vůbec lze napsat). Celkově je BNKR004 velmi povedený release, kterým v Methlab Agency opět trefili hřebíček na hlavičku!

BNKR004: Methlab Bandcamp / Beatport / Junodownload / Digital Tunes / Google Music / Spotify

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.