Changing Faces – Talk To You / Nothing At All

Čím dál tím jasnější slovenská liquidová hvězda Changing Faces má další „zářez na pažbě“. Své dva tracky Talk To You a Nothing At All upsala na label Soulvent Records, jehož releasy se na DNBlogu objevují s železnou pravidelností. Jste zvědaví, jak se jí to povedlo tentokrát? Tak čtěte dále.

Ne nadarmo byla vybrána jako titulní skladba Talk To You, z obou dvou je to rozhodně ta výraznější a spíše jednomu uvízne v hlavě. Rozjíždí ji nejprve tlumené pady za sporadického přitakávání osamělých hajtek, k nimž  se záhy přidá lehoučký beat zpomalený do polovičního tempa doprovázený smyčcovými samply se skoro až kinematickým retro feelingem. Ta největší nádhera přichází ale až po dropu, kdy se všechny tyto prvky spojí ještě s krásnou basou a výraznějšími vocal chopy. Vše dohromady utváří krásný, až „hořkosladký“ vibe, spojující v sobě pozitivní letní feeling s jistou dávkou melancholie.

Druhý track Nothing At All je tomu prvnímu zvukově poměrně podobný, avšak působí o poznání optimističtějším dojmem. Oproti Talk To You mu sice chybí nějaký výraznější lead a skladba tak působí ještě o stupeň více atmosféričtěji, body však dohání hlavně velmi povedenou basovou linkou, která se sice nejprve drží zatraceně nízko, ale jakmile utichne melodická „omáčka“, vystrčí zoubky a odhalí se posluchači v celé své kráse.

Co víc říct – tohle se prostě Changing Faces opravdu povedlo!

SV030: Bandcamp / Beatport / Junodownload / Digital Tunes / Google Music / Spotify

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.