Silence Groove – Blue Sky EP

Pondělí 22. května je dnem, kdy na Fokuz Recordings přistála horká novinka od talentovaného poláka, který si říká Silence Groove. Vnitřek EPčka s názvem Blue Sky je napakován tím nejlahodnějším liquid funkem, který je v současné době na světové scéně k slyšení!

Než se dostaneme k samotnému EPčku, bylo by vhodné trochu poupravit tvrzení, které se objevilo v první větě článku. Silence Groove sice původem pochází z Polska, ale v současné době trvale žije a produkuje v hlavním městě Slovenska, Bratislavě, kde ho také můžete často potkat na tamních akcích (a po níž je mimo jiné pojmenovaný i jeden z tracků z Blue Sky EP).

Blue Sky obsahuje dohromady 4 tracky, ve kterých Silence Groove opět potvrzuje nenahraditelný vliv trance music, který se velmi promítá do jeho produkce a vytváří tak unikátní sound napříč světovou liquid drum and bassovou scénou. I když je titulním trackem EPčka stejnojmenný Blue Sky, největší pozornosti se prozatím dostalo v řadě třetímu tracku s názvem Shift, který už v rámci promo kolečka stihl oblétnout i takové radio shows, jako je třeba tak Frictionova na BBC Radio 1Shift v sobě spojuje energický amen break, hutnou bassu a úžasný příběh v podobě neustále se rozvíjející melodické linky, ve které jsou velmi dobře slyšet právě vlivy trancu. Na závěr pouze dodejme, že tyhle tracky rozhodně stojí za hřích!

FOKUZ17009: Beatport / Junodownload / Digital Tunes / Google Music / Spotify

Fish se o DnB začal zajímat v průběhu roku 2009, kdy nelegálně stáhl svůj první program pro DJe nazvaný VirtualDJ a od té chvíle byl jeho osud zpečetěn. Krátce na to si pořídil serióznější techniku a začal vystupovat na prvních parties. V současné době působí v brněnské Liquidators crew, se kterou pořádá pravidelné akce s názvem Broken Orchestra, zaměřené na subžánr DnB nazvaný Liquid Funk. Také se stará o chod sociálních sítí své crew a středečních DnB parties v brněnském klubu Perpetuum.