Agressor Bunx – Properties of Addition LP

Kdo by dneska neznal Agressor Bunx? Ukrajinské duo, které celou loňskou sezónu terorizovalo neurofunkovou scénu jedním releasem za druhým, konečně přichází s dlouhohrající deskou Properties of Addition, která vychází právě v těchto dnech na oblíbeném maďarském labelu Eatbrain.

Ačkoliv se to nemusí zdát, Agressor Bunx svoji produkční dráhu zahájili na přelomu let 2011 a 2012, dlouho o nich však nebylo slyšet. Přestože po sobě v té době zanechali množství releasů na labelech jako je Citrus Recordings nebo Disturbed Recordings, jejich cesta na výsluní drum and bassu se datuje od ledna 2016, kdy vydali první zářez na Eatbrainu, konrétně The Order EP. Potom už to šlo jako na běžícím páse, následovaly releasy na labelech jako je Blackout, Bad Taste Recordings nebo Trendkill Recordings. Třešničkou na dortu jejich dosavadní produkce je kolaborace s legandami The Upbeats, která vyšla na poslední části jejich De-Evolution EP.

Ale zpět k Properties of Addition. Album se skládá z 18 převážně těžkotonážních skladeb. Kromě téměř šamanského intra a breakbeatové pecky Cloudlights se jedná o čistý drum and bass se zvukem tak pekelným, jak jsme jen od Agressor Bunx zvyklí.

Tracky na albu lze rozdělit do tří skupin – 1) poctivé rollery s víceméně jednoduchým rytmem (Adamant, Bleak Shadows), 2) zlámaniny zlámaný, převážně triolového ražení, zběsilosti zlý, který mají na správném soundsystemu ambice rozdrtit všechny kosti v těle (Creep Show, Jungle Future, Smoke the Competition), 3) věci experimentálnější s netradičním rytmem (Thunder, Ninja)

Všechny tracky samozřejmě spojuje charakteristický zvuk a mírně vlezlé melodie, na které jsme od Agressorů zvyklí. Na druhou stranu schopnost překvapit v rámci tohoto alba vnímám jako velké plus. K sehnání je zatím pouze exkluzivně na Beatportu (jak už je ostatně pro Eatbrain typické), v ostatních shopech se očekává naskladnění koncem května.

VoidSec aka Vojta a Tower aka Martin jsou brněnští DJs, členové Mindicted crew a moderátoři pořadu DnB Čočka na Radiu R. Na DNBlog.cz se specializují na novinky převážně z oblasti neurofunku.