Ewol – Distance EP

Jak už styl coveru na tomto EP napovídá, jedná se o čerstvý release na londýnském labelu Flexout Audio, který vyšel koncem minulého týdne. Hluboké valivé basy a rolující bicí, to je podpis mladého producenta z Austrálie, který si říká Ewol.

Jedná se o druhý větší release tohoto producenta. Po dvou menších na labelech Lifestyle Music a Instict Recordings následoval jeho debutový singl District Two, který vyšel také na Flexoutu. Po osmi měsících přichází první větší release v podobě Distance EP obsahujícího pět tracků – čtyři rollery ( z nich jeden společný se Skylarkem) a také jeden nenápadný liquid.

Vybral jsem dva tracky, tvrdší a temnější Forgotten a zmiňovanou jemnější věc nesoucí název Hesitate.

V tomto tracku Ewol ukázal, že si nelibuje jen v hypnotizujících rolovačkách, ale že dokáže trochu zklidnit a udělat věc, kterou bych osobně přirovnal k trackům od Alixe Pereze či Ivy Lab. Zvonivé perkuse, stringová basa a vyčnívající vokál tvoří atmosféru, která mě hrozně baví. Ale tento track jako jediný poněkud vybočuje z celé „škatulky“ EP.

Forgotten je, řekl bych, pravý opak – tvrdší deep, chcete-li roller, s trošku pochmurnou atmosférou, kterou utváří rychlejší arp jako hlavní motiv. Na tomto tracku mě nejvíc upoutaly bicí. Rychlé, bez zbytečných pentliček. Ostrý snare a velký kopák spolu s hlubokou subbassou, je to, co dává tracku potenciál na zboření nejedné párty.

Celý release působí uceleným dojmem s parádním zvukem, který sice trochu připomíná dalšího nadaného dvacetiletého producenta jménem Signal, ale za mě je Ewol trošku výš, jen kolem něj není takový humbuk a hype. Doufám že Bassi, Flexout Audio label bosssi je jeho potenciálu vědom, a my se tak můžeme těšit na další hudbu a releasy v tomto duchu.

FLXA065: Bandcamp / Beatport / JunodownloadDigital Tunes / Google Music / Spotify