Current Value – Scalar EP

Current Value, jeden z nejvěhlasnějších neurofunkových producentů poslední doby, nenapravitelný grafoman a člověk uznávaný jako producent s nejpropracovanějším soundem, se vrací s dalším zářezem! Tentokrát se jeho počin jmenuje Scalar EP a vyšel na labelu 31 Recordings.

O hudbě a producentských schopnostech Tima Eliota aka Current Value už toho bylo napsáno moc. Za svoji kariéru, která trvá od roku 1998 (!), se vypracoval mezi přední jména neurofunku, pro pořádek připomeneme pár posledních zářezů – mezi ty největší věci rozhodně patří jeho LP Biocellulose, které vyšlo na Critical Music, dále se hodí připomenout nezanedbatelné množství EPček na Blackout Music nebo projekt Machinecode, ve kterém působí spolu s jeho parťákem Deanem Rodellem.

Scalar EP se skládá ze čtyř tracků, z nichž všechny od první vteřiny zní přesně jako věci od Current Value, i když je potřeba dodat, že tentokrát zvolil Tim ke skládání svojí hudby o něco jiný přístup. Tracky mají celkově méně agresivní a více deepový sound, tímto releasem tedy podle mého názoru budou potěšení jak dlouhodobí stoupenci klasického soundu Current Value, tak i posluchači, kteří jeho běžnou tvorbu příliš nevyhledávají.

31RS027: Beatport / Junodownload / Digital Tunes / Google Music / Spotify

VoidSec aka Vojta a Tower aka Martin jsou brněnští DJs, členové Mindicted crew a moderátoři pořadu DnB Čočka na Radiu R. Na DNBlog.cz se specializují na novinky převážně z oblasti neurofunku.