Neurology #9 w/ Redpill & Merikan

Mindicted Crew se vrací s dalším (již devátým) dílem klubové akce Neurology už necelý měsíc po posledním pokračování. Velikou novinkou je přesun do Brna a to konkrétně do nového a neokoukaného prostoru – Artbar II. pád. Jako headlineři tentokrát vystoupí dvě vycházející hvězdy temnějších území Drum and Bassu – francouzský producent Redpill (který si na tomto večírku odbude exkluzivní premiéru v České Republice) a Merikan z Itálie. O support se postará vedoucí Methlab RecordingsMLDJ, hosté z prahy a zástupci Darkside Records – Cherw Adepth a zbytek doplní Mindicted DJs! To vše se odehraje na mohutném 15 KW soundsystemu z dílny Basstronic Control Crew!


Redpill (FRA) / Invisible, Mindtech recordings, NeurofunkGrid

https://www.facebook.com/redpilldnb/
https://soundcloud.com/redpilldnb

Redpill, vlastním jménem Remi Jorquera pochází z francouzského Toulouse. Byl dlouholetým členem francouzského komanda Bl4ck Owlz do doby, kdy se rozhodl nastartovat sólovou kariéru. Což se povedlo – na podzim 2016 mu vyšlo EP Bacteria na Mindtech Recordingss, pár dní po tom se jeho track 1234 objevil na EP Invisible Records, jednoho z mnoha labelů vlastněných legendární Noisií. 17. dubna vydává další EP, tentokrát na stále oblíbenějším labelu NeurofunkGrid

Hudebně se Redpill pohybuje na pomezí temného DnB, crossbreedu a nepřeslechnutelná je i jeho inspirace tvrdšími kytarovými žánry.


Merikan (ITA) / Close2Death, Blackout, PRSPCT

https://www.facebook.com/merikanmusic
https://soundcloud.com/merikan

Guiliano Gronholz aka Merikan pochází z italského Pozzuoli. Elektronická hudba ho fascinovala už od 15 let, kdy se zamiloval do hardcoru a podobných šileností. Postupem času se prokousal světem elektronické hudby až k tomu, co dělá dodnes – Drum and Bass. Od roku 2011 se začal věnovat také produkci a v roce 2012 vyhrál remixovou soutěž Rregula & Dementia (dnes členové Zombie Cats) na Citrus Recordings. V tom stejném roce přišly jeho první releasy, jako například EP na Close2Death Recordings.

Rok 2015 strávil v Londýně, kde chodil na kurzy hudební produkce. V roce 2016 se přestěhoval zpět do svého rodného města a začal se stoprocentně soustředit na produkci a vydávání tracků. Z nich můžeme zmínit například End of the Line, které vyšlo na VA kompilaci Blackout Evolutions 3.

A že se Merikan hudebně taktéž pohybuje na hraně neurofunku a crossbreedu můžeme poznat například podle toho, že v březnu 2017 vydal EP na labelu PRSPCT Recordings, který je nechvalně známý právě tím, že vydává hudbu producentům jako jsou Sinister SoulsKatharsys, nebo Satan.


MLDJ / Methlab Recordings

https://www.facebook.com/MethLabDj/
https://www.facebook.com/methlabrecordings/

Pod pseudonymem MLDJ se skrývá Jef, hlavní postava stále stoupajícího labelu Methlab Recordings, který mimo jiné zvítězil v roce 2016 v Drum&BassArena Awards v kategorii Best newcomer label. Můžete očekávat energický set, ve kterém bude ke slyšení spousta exkluzivního materiálu z Methlabu.


Cherw b2b Adepth / Darkside Recordings

https://www.facebook.com/djcherw/
https://www.facebook.com/Adepthcz/

Cherw se k mixu dostal již v roce 2013, pro lidi si zahrál o rok později. Je rezidentním DJem v Kladenské Poldofce, kde pořádá pravidelné párty s úspěšnými DJs české scény. Pravidelně se objevuje v pražských klubech jako Storm nebo Cross. Mix si předával s velkými jmény, jako je Zardonic, Neonlight, Zombie Cats, Joe Ford, Tobax, Chris.SU nebo českými jezdci Rido a A-Cray. Tenhle 21-letý šílenec miluje temné zvuky tvrdého neurofunku a deepu, které jsou jeho uším a srdci nejblíž. 

Adepth je 21-letý DJ z Prahy. K elektronické hudbě přičichl poprvé kolem roku 2010, kdy ho začal bavit dubstep, elektro house a podobné styly. V roce 2013 začíná chodit na party, kde se setkává i s drum & bassem. Netrvá dlouho a díky velkému vztahu k hudbě se rozhoduje také začít s mixováním.  V Roce 2015 se přidává do Rave All crew se kterou pořádá pravidelné party Beat-on po menších pražských klubech. V roce 2016 se navíc stává součástí projektu Darkside Records. Mezi jeho největší úspěchy patří hraní v klubech jako Cross, Storm, Chapeu Rouge, Akropolis a po boku jmen jako Rido, A-Cray, Qo, X.Morph, Symplex apod. V Jeho setu se vždy můžete těšit na průlet více žánry od toho nejhlubšího deepu, až po pořádně ostré neuro!

Tito dva pánové se navíc objeví v Brně poprvé, tak bychom je tu měli pořádně přivítat!


O support se postarají tradičně rezidentntní Mindicted DJs. Zvukovou a světelnou stránku večírku zajistí Johnyx z Basstronic Control Crew – jeho monstrózní zvuk a světla můžete znát například z blanenského klubu Bass, kde se odehrávaly předchozí edice Neurology.

A ještě něco k místu konání – jedná se o zbrusu nový prostor Artbar 2. pád – multifunkční kulturní prostor na křižovatce ulic Štefánikova a Kotlářská. Jedná se o nádherný podzemní prostor a my budeme první, kdo tam uspořádá DnB party. Jsme si nicméně stoprocentně jistí, že to tam tomu bude slušet!


NEUROLOGY #9 w/ Redpill (FRA), Merikan (ITA)

30. 4. 2017
Start: 21:00
Entry: do 22:00 – 150,- / poté – 200,-

Event na Facebooku: Neurology # 9 /w Redpill & Merikan at ArtBar Druhý Pád

VoidSec aka Vojta a Tower aka Martin jsou brněnští DJs, členové Mindicted crew a moderátoři pořadu DnB Čočka na Radiu R. Na DNBlog.cz se specializují na novinky převážně z oblasti neurofunku.