Broken Orchestra s Lenzmanem a Lixxem už klepe na dveře!

Již tento pátek 28. dubna se v brněnském klubu Perpetuum odehraje další pokračování liquid drum and bassové párty s názvem Broken Orchestra a opět je na co se těšit! Vystoupí zde totiž dvě jména světové DnB scény, které si blíže představíme na následujících řádcích.

Prvním z headlinerů, kteří budou prezentovat svoje DJ skills, je amsterdamský rodák, legendární producent a skvělý DJ, Lenzman!

Počátky tvorby Teije van Vlieta, jak zní Lenzmanovo občanské jméno, se datují do roku 2007, v průběhu kterého mu vyšli dohromady tři EPčka na labelech Phuzion, Future Retro a Spearhead. Tracky jako například The Blues tedy nastartovaly dnes již hvězdnou kariéru tohoto holandského mistra liquidového soundu.

I následující roky Lenzmanovy tvorby jsou velmi plodné a k předem zmíněným vydatavatelstvím se přidávají další zářezy na labelech, jako je Fokuz, Integral anebo Soul:R. Za všechny zmiňme track z roku 2008, který vyšel na Integral Records a velmi pěkně vystihuje ranou Lenzmanovu tvorba, která je ovlivněna především soulem a jazzem.

Zlomovým se stává rok 2010, ve kterém se Lenzmanovi podařilo upsat své EP světoznámému labelu Metalheadz, jehož majitelem je jeden z pionýrů drum and bassu, Goldie. Na EPčku s názvem Open Page s Lenzmanem spolupracovala také Riya, která do tracku dodala svůj úžasný vokál. Výše zmíněný release poskytl základy několikleté spolupráce Lenzmana právě s labelem Metalheadz.

Na stejnojmeném labelu v roce 2014 vychází také zatím jediné Lenzmanovo studiové album s názvem Looking At The Stars, ze kterého pochází i následující track, na kterém spolupracovala Martyna Baker.

Rok 2016 je pro Lenzmana dalším milníkem, protože zakládá svůj vlastní label s názvem The North Quarter, na kterém prozatím vyšla dvě výborná EPčka s názvem All For You Earth Tones. Z prvního zmíněného pochází i následující track, který v anketě Drum and Bass Arena Awards 2016 zvítězil jako remix roku.

Lenzman však není pouze skvělým producentem, ale i výborným DJem, o čemž svědčí jeho legendární mixy s názvem The Dope Tape a The Soul Tape, na kterých spolupracoval se svým dvorním MCm Danem Stezem.

Lenzman však nebude jediný zahraniční vystupující, který se na Broken Orchestře představí. Pozvání totiž přijala také jedna z nejznámějších slovenských osobností drum and bassové scény, DJ Lixx!

Lixx je nejen na slovensku známý především pravidelným moderováním rádiové show Signall_FM, kterou každou neděli poslouchá velké množství posluchačů bažících po novinkách ze světa drum and bassu. Lixx je samozřejmě také výborným DJem, což dokazuje trojnásobné vítězství v kategorii nejlepší DJ v rámci Slovak Drum&Bass Awards anebo vítězství v prestižním Sun & Bass DJ contestu v roce 2012. Jako důkaz rozhodně poslouží následující set, který Lixx namíchal k příležitosti třístého vysílání Signall_FM.

Lenzmana a Lixxe za mixem doplní celá Liquidators Crew ve složení Calli, Protago, 2Nine a Fish a také jejich host, kamarád a zároveň také skvělý DJ Sinner, který velmi rád míchá ze tří playerů, takže o start párty bude rozhodně dobře postaráno.

Na závěr nezbývá než dodat, že se uvidíme pátek. Perpetuum otvírá v 21:30, tak přijďte včas! Pure liquid vibes guaranteed 😉

Flyer - Broken Orchestra w/ Lenzman & Lixx

Event na FB: Lenzman (Metalheadz / NL) at Broken Orchestra, Perpetuum, Brno

Fish se o DnB začal zajímat v průběhu roku 2009, kdy nelegálně stáhl svůj první program pro DJe nazvaný VirtualDJ a od té chvíle byl jeho osud zpečetěn. Krátce na to si pořídil serióznější techniku a začal vystupovat na prvních parties. V současné době působí v brněnské Liquidators crew, se kterou pořádá pravidelné akce s názvem Broken Orchestra, zaměřené na subžánr DnB nazvaný Liquid Funk. Také se stará o chod sociálních sítí své crew a středečních DnB parties v brněnském klubu Perpetuum.