Miss Redflower – Oceanic / Rain Dancer

Žen je mezi producenty drum and bassu jako šafránu a při jejich počítání na prstech bychom asi opravdu moc rukou nepotřebovali. Jednou z nich je i drobná drobná berlíňanka Miss Redflower, u které to ale tak trochu v posledních letech vypadalo, že nejspíš produkci pověsí na hřebík. O to milejším překvapením je její zbrusu nová deska, jež právě vychází na Genome Records.

Jak jde ale slyšet už z prvního audioklipu, přínáší s sebou jedno menší překvapení pro ty, kteří mají Miss Redflower zařazenou hlavně jako neurofunkovou producentku. Jak Oceanic, tak Rain Dancer jsou totiž atmosférické „liquideepovinky“ – po řvoucích, nasraných basových linkách tu sice není ani stopy, zato mezi všemi těmi melodickými linkami putujícími z jedné části sterea do druhé a zpět by se jeden bez problémů ztratil.

Přislovečný dekl to asi nikomu neurve, ale po hudební stránce mají tracky rozhodně co nabídnout. Nezbývá než doufat, že tahle deska nezůstane jenom výkřikem do tmy, ale brzy příjdou i další. Byla by škoda kdyby ne.

GNEDIGI038: Beatport / Junodownload / Digital Tunes / Google Music / Spotify

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.