Au moje uši! Aneb zrůdnosti z Beatportu, 2. díl

Další várka splašků z Beatportu, které se někdo nestyděl vypustit do volného prodeje označené štítkem „drum and bass“, je tady. Chcete-li se tedy opět trochu pobavit nad cizím neštěstím a prakticky neexistující kontrolou kvality obsahu na Beatportu, tenhle příspěvek je přesně pro vás.

Varování – následující obsah není pro slabé povahy. V lepším případě může způsobit krvácení z uší, v tom horším celoživotní trauma. Máte-li tedy koule (a jistou dávku hudebního snobismu), čtěte dál.

Prvním pánem na holení je CBD a jeho track OH 5H1T. Název je to vskutku trefný a nejspíše vzniknul v náhlém závanu sebereflexe, kdy si autor uvědomil, co to vlastně vypustil do světa za monstrum. Vtipný je v tomhle případě i samotný cover svou kvalitou dost věrně reflektující kvalitu audia. Těžko říct, zda se v tomhle případě spletl Beatport nebo CBD, tohle ale drum and bass nevidělo ani z vlaku.

V těsném závěsu za OH 5H1T se drží další šílenost Unpredictable od dvojice Stex & Shammi, jež také dost věrně dostála svému názvu a která se k drum and bassu blíží už trochu víc. Zběsilá smršť absolutně nepředvídatelných samplů bicích doplněných vokálem pomateného rastamana je ale i tak dost silným náporem na nic netušící ušní bubínky nebohých posluchačů projíždějících si Beatportové novinky.

O něco menší sonické zlo pak představuje věc s názvem Presenting Love. Osobně si lásku představuju asi trošku jinak, nicméně proti gustu žádný dišputát. Spíše než jako drum and bass to však zní jako pokus o happy hardcore v podání pětiletého dítěte, které dostalo do ruky svoje první klávesy na hraní. Nejlepší označení tohoto výplodu by bylo asi „roztomilá ohavnost“.

Ocenění za největší hrůzu si tentokrát odnáší producent jménem Amptek za jeho dekadentní majstrštych s názvem Chupacabra, jenž je exkvivalentem lití roztaveného olova na propíchnuté ušní bubínky. Tenhle absolutně zmatený rytmus (dá-li se tomu tak vůbec říkat) podkreslený náhodnými zvuky koček tahaných za ocas vás bude ve spánku strašit ještě hodně dlouho, takže si dobře rozmyslete, jestli do toho chcete jít. Jen pak neříkejte, že jsem vás nevaroval.

A co vy? Narazili jste někdy při prohledávání novinek na Beatportu na něco, z čeho se vám zježily všechny vlasy na hlavě hrůzou? Nezdráhejte se a zašlete svůj tip na dnblog.cz@gmail.com nebo do zpráv na naší oficiální facebookové DNBlog.cz fanpage a pokud to bude dostatečně strašné, můžete si být jistí, že se to objeví v některém z příštích dílů.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.