Šokující výsledky letošních Czech DNB Awards unikly předčasně na veřejnost

Každoročně pořádaná anketa vykreslující mapu popularity na DNB scéně podle českých fanoušků právě zažívá horké chvilky. Hackerům se totiž podařilo získat informace o počtu hlasů ještě před oficiálním vyhlášením výsledků. Co je však ještě více šokující než tato událost jsou samotné výsledky.

Podle vyjádření pořadatelů ankety se jim doposud neznámí hackeři nabourali do jejich počítačů, odkud si stáhli jak informace o počtu hlasů, tak FTP přístupy k samotnému serveru dnbportal.cz, jež akci oficiálně zašťiťuje (zda nebyla zcizena další, osobní data, doposud není známo). Zcela bez jakýchkoliv servítek pak získaná data použili pro přístup k webovým stránkám dnbportalu, jejichž domovskou stránku nahradili kompletním seznamem jmen doplněným počty hlasů u každého z nich. Ten se sice podařilo několik hodin poté odstranit, ale hackeři jej mezitím zveřejnili i na jiném webu, ze kterého už bude stažení citlivých dat značně složitější. Své rozčarování pořadatelé ankety ostatně neskrývali ani ve vyjádření, které DNBlogu k tomuto incidentu zaslali (konkrétní autor si nepřál být jmenován).

Netuším, co za za*rané kre*ény za tím stojí, nas*alo mě to fakt neskutečně. Nejradši bych ty z*rdy zavřel do cely 2×2 metry, nechal je až do jejich mrzké smrti žrát vlastní sra*ky a u toho poslouchat Clipzovy staré sólo tracky. Na*ralo mě to fakt neskutečně, je to absolutní neúcta k té spoustě dobrovolné práce, která za touto anketou stojí. Navíc jsem si teď musel změnit všechny svoje hesla a stejně jsem jako na jehlách, jestli se nevyrojí nějaký další prů*er.

Jak budou v tuto chvíli dále pořadatelé postupovat je momentálně v jednání, jedno je však jasné – z oficiálního vyhlášení se stane spíše formalita. Výsledky dle počitadla umístěného na domovské stránce dnbportalu shlédlo před jejím smazáním již několik tisíc lidí a díky sociálním sítím se tato informace pravděpodobně rozšířila ještě mnohem dále, nehledě na samotný web hackerů, kde doposud všechny informace visí napospas všem zvědavcům, kteří je budou chtít vidět (odkaz na kompletní výsledky zde).

 

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.