Airtek – To The Sky

Jestli nás něco fakt baví, tak je to objevování nových a neoposlouchaných producentů. A přesně jedním takovým je James Thomas a.k.a. Airtek, jehož nové EP s názvem To The Sky právě vychází prostřednictvím irského labelu Absys Records

Po jeho úplně prvním výtvoru, tracku Galaxy, jenž se uchytil na kompilaci Offworld Recordings, je To The Sky opravdu důstojným nástupcem. Každý track z desky si žije tak trochu vlastním životem a přináší do hry trochu jiný mix zvuků a nálad, stavící na solidním liquid-intelligent základu.

Použité syntetizátory a samply dávají EPčku tak trochu sentimentální, lehce retro sound, který možná někomu připomene zvuk z těch kouzelných dob, kdy byla ještě atmosféra a celková nálada desky důležitější než co nejpečlivěji vybroušená bassline. Za tenhle release posíláme Airtekovi big up a těšíme se na další!

ABSDIG014: Bandcamp / Beatport / Junodownload / Digital Tunes / Google Music / Spotify

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.