Videoklip: Matys – Stillness

Ačkoliv v sobě drum and bass míchá prvky všech možných i nemožných hudebních žánrů, zvuk elektrické kytary se v něm kupodivu zas tak často nevyskytuje (čest výjimkám). O to více potěší chystaný release od celkem neznámého polského producenta Matyse, který šikovně kombinuje dnb s prvky rocku a metalu a místy může evokovat dokonce zvuk legendárních The Prodigy. Matysovy kořeny v rockové muzice se navíc projevily i v klipu ke skladbě Stillness, ze kterého temnota vyloženě čiší.

Kromě Stillness obsahuje výše zmíněný release s názvem Child of Contempt další čtyři stejně rozjeté věci Zulu War Chant, Ravaged Lands, Let ‚em Dance a Power, datum vydání je naplánováno na 10. března 2017. Pokud vás Matysův zvuk zaujal, rozhodně doporučujeme projet si jeho soundcloud. Jestli ve svém úsilí vytrvá, rozhodně o něm ještě uslyšíme.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.