Furious Freaks – Sonar Cave EP

Prvním letošním příspěvkem do československého okénka je nyní už pětičlenná bandička jménem Furious Freaks, posílající do světa hudbu z matičky stověžaté Prahy. Nadmíru zajímavé EP s názvem Sonar Cave vychází právě nyní na italském labelu BNC Express, na kterém nejsou Furious Freaks ostatně žádnými nováčky.

EP rozjíždí track Sonar Cave s poměrně liquidově znějícím intrem, ale tímhle feelingem vydrží mást posluchače jen do dropu – hned po něm nastoupí řezavá bassline a je vymalováno. Orientálně znějící Glass Drops s geniálně zvoleným jménem na pár minut vystřídá dnb rytmus tím halfstepovým, ale hned následující Floating se vrací opět v plné polní a tentokrát sází na hutný, plný zvuk basy jdoucí ruku v ruce se syntetickými melodickými linkami, místy připomínajícími sedmdesátkový „new wave“ sound.

Závěrečný Echo Island je pak totální rozsekanost s tribal nádechem, jenž má opět výborně padnoucí název a vyloženě svádí k představě domorodců tančících okolo obrovitých kamenných hlav.

BNC113: Beatport / Junodownload / Digital-Tunes / Google Music / Spotify

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.