Billain – Batbots / Manifold – The Remix EP

O vydavatelství Bad Taste Recordings je zatím v novém roce slyšet nejvíce a nyní nám přináší dlouho očekávané našlapané EP, na kterém je jeden velmi zvláštní úkaz – stejně jako třeba takový Calibre, tak ani Billain nebyl ještě nikdy nikým zremixován. Tedy až do teď. 

Deska obsahuje remixy od tří producentů, kteří již na Bad Taste vydávali, a také od jednoho „nováčka“. Těmi třemi jsou Neonlight , Malux a Mindscape, tím čtvrtým je pak holanďan Pythius.

Vykopává německé duo Neonlight, které Billainovu perkusivní bombu, jež obsahuje například zvuky vrtačky narážející na kov, obohatili o svůj nenapodobitelný intergalaktický zvuk a proti původní verzi je tak remix ještě agresivnější. Druhý remix Manifoldu má na starost vycházející hvězda z MethlabuMalux, jeho verze je klasický současný banger s basou připomínající L33.

Mindscape ve svém remixu na Batbots vytáhl Billainovu melodickou basu do popředí a výrazně si pohrál i s rytmem skladby. Pythius svůj remix dokončil již v roce 2015 a fanoušci, kteří jej slyšeli naživo se na tento release velmi těšili především kvůli hutnému zvuku, který umí právě jen Pythius.

BT055DD: Beatport / Junodownload / Digital-Tunes / Google Music / Spotify

VoidSec aka Vojta a Tower aka Martin jsou brněnští DJs, členové Mindicted crew a moderátoři pořadu DnB Čočka na Radiu R. Na DNBlog.cz se specializují na novinky převážně z oblasti neurofunku.