Synergy – Helion EP

Segment & Concept Vision jsou mrtví… ať žije Synergy music! Takto by se dalo popsat znovuzrození ruské dvojice producentů, která měla pod svými původními pseudonymy na kontě releasy na labelech jako Blackout, Eatbrain nebo Major League DNB.

Ti se totiž po třech letech rozhodli pro změnu jejich uměleckého jména na Synergy Music, což vysvětlují v článku na UKF.com následovně:

Rozhodli jsme se konečně vytvořit jednotný název, například kvůli tomu, že nemůžeme pokaždé cestovat a vystupovat spolu. Synergie je náš opravdový denní koncept. Kooperace, podpora, asistence, spoluúčast. Dohromady jsme silnější!

Nyní tedy Synergy přichází s prvním plnohodnotným releasem, který vyšel na maďarském labelu Eatbrain. EP se jmenuje Helion a obsahuje 5 tracků, které všechny spojuje opravdu kvalitní průzračný zvuk, schopný konkurovat tomu nejlepšímu v současném neurofunku.

Zajímavostí je, že hned dvě věci z tohoto EP jsou ve stylu dnes velmi módního halfstepu, přičemž na jednom z nich hostuje londýnská rapperka Miss Trouble, známá zejména z jejích kolaborací s britským producentem jménem Insideinfo. Dalším halfstepem je závěrečná Scarecrow.

Zbýbající tři skladby – Arkana, Destroyer a Helion jsou poctivé neurofunkové řežby, dokonce ještě zběsilejší, než na co jsme byli od těchto pánů zvyklí z jejich předchozího působení pod původním jménem.

Helion EP je k sehnání zatím jako Beatport Exclusive. Na ostatních eshopech se objeví cca v půlce února, čekání si však můžete zkrátit jejich novým mixem, který Synergy ke svému novému EP namíchali.

VoidSec aka Vojta a Tower aka Martin jsou brněnští DJs, členové Mindicted crew a moderátoři pořadu DnB Čočka na Radiu R. Na DNBlog.cz se specializují na novinky převážně z oblasti neurofunku.