Šokující zpráva: June Miller končí s muzikou

Druhý únor se stal smutným dnem pro všechny fanoušky tohoto mimořádně nadaného producentského dua. Krátce před jedenáctou hodinou středoevropského času se na jejich Facebookové fan stránce objevil dlouhatánský příspěvek, ve kterém June Miller oznámili ukončení své činnosti na hudební scéně.

V sáhodlouhém sdělení, jenž na první pohled působilo skoro jako aprílový vtip, poděkovali Mark a Bart všem, kteří je za ty roky podporovali, a poté vysvětlili, jak to s nimi bude v letošním roce, na který mají stále naplánovaných spoustu mejdanů a dokonce i nějaké ty nadcházející releasy.

Malou útěchou na tom všem je, že všechna letošní vystoupení odehrají June Miller podle plánu, takže kdo se na ně těšil například na Let It Roll Winter 2017, o nic nepříjde. A dobrá zpráva je také, že těch večírků možná ještě pár přibude, neboť June Miller stále ještě přijímají bookingy na své poslední shows v roce 2017. Poté však nadobro vyklidí pole aktivnějším hudebníkům.

Následuje citace původní zprávy:

***ANNOUCEMENT***
All good things come to a end!
Over the past few months we have taken some time to positively look back at our time with June Miller, and in that thinking we have both decided that its time June Miller comes to an end.
Its wasn’t really an easy decision but we both optimistically feel this is the best time to pursue other opportunities and direction in our lives. As mentioned, the decision was a really tuff one but the over riding emotion is simply gratefulness. We feel extremely grateful and lucky to have been given such an amazing chance in life which fills us with gratitude towards everyone who supported us so much, mainly you all. Without your support buying records, coming to shows, and showing an incredibly positive love and energy for drum and bass, it would not have been possible for us to have called this our career for many years. So from the bottom of our hearts we would like to thank every single person who ever helped us in any form to realise one of our dreams.
We would also like to thank RAM Records and all our colleagues and friends in the industry for such an amazing continuos support. Its really one big family!
Moving on, we feel that its not right to be inactive writing music and still take shows. We have always believed that if an artist is not relevantly making/releasing music, they should step aside and let fresh talent shine. This is our philosophy and this is what we are doing.
We have gigs planned until the end of the year, so we will be taking bookings up until that time. So if you want to party with us one last time, keeping checking our FB for gig updates. If you want to book us one last time, then we would love to come and lay down a final set! For bookings you can enquire with bookings@gramagency.co.uk or http://gramagency.co.uk/bookings
We have a few releases planned for the next few months including a single with our good friends James Marvel & Mota, Saus (VIP) with our buddy Mefjus and hopefully one or two more other surprises, but more updates on those soon!
Again, thank you for such an amazing journey. We’re forever grateful!
Mark & Bart‘

Ve výsledku se asi není čemu divit. Se svými úspěchy v podobě releasů na RAM Records či tvorby hudebích kulis pro main stage Let It Rollu (a mnoha dalšími zajímavými „zářezy“) se dá říct, že se June Miller dostali na vrchol scény – a jediná cesta odtud vede dolů. Ne, že by tam nemohli ještě chvíli posečkat, ale jak se říká, v nejlepším se má skončit, a zdá se, že se tím řídí i Mark a Bart.

Nezbývá tedy, než jim popřát hodně štěstí na cestě za svými dalšími životními cíli a tajně doufat, že jedním z nich bude jejich vlastní značka piva.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.