Deskai – Atemporal EP

Čím dál tím častěji si při poslechu nových releasů říkám, že jsem možná už fakt moc zmlsaný. Ale ten zvlášní vibe, při kterém se člověku rozjela představivost na plné obrátky a mrazilo v zádech, jakoby se už vytratil, nenávratně zadupadný pod kopyty nenažraných neuro basslines. Jenže pak se stejně vždycky objeví něco úplně neznámého, co mi vytře zrak a sluch uvede do orgasmického stavu. Tentokrát se to povedlo novému promu ze Scientific Records s neznámým jménem Deskai.

Pařížský producent Oliver Reissik aka Deskai ale přitom není na scéně žádným nováčkem. Tento nadaný bubeník, zkušený DJ a talentovaný producent v jedné osobě si vyloženě ujíždí na dnb zvuku, který frčel okolo roku 1990, což mu také vysloužilo uznání mezi velikány jako LTJ Bukem, Blu Mar Ten, John B, Seba, Stunna, Future Engineers, Electrosoul System a mnoha dalších.

Jeho nové EP, Atemporal, které vychází jak v digitálu, tak v limitované 12″ verzi na Mavově labelu Scientific Records, je skvostnou ukázkou propracované, poctivé oldschoolové atmosféry servírované na šlapavých beatech a skvělých vintage basslines. Na EP se vlezly celkem čtyři skladby, jejichž stopáž neklesne ani v jednom případě pod 7 minut, což je dnes u drum and bassových novinek v podstatě zázrak. Chytře zvolený titulní track Fata Morgana postavený okolo chytlavého temného kytarového riffu si posluchače získá hned v prvních sekundách a pak už není cesty zpět.

SCI021: Bandcamp / Beatport / Junodownload / Digital-Tunes / Google Music / Spotify

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.