Bcee – Thanks For Joining Us

Na britském vydavatelství Spearhead Records nedávno přistálo remixované album Thanks For Joining Us, o které se v originále postaral sám fousatý majitel Bcee. Na albu se dohromady představilo přes dvacet producentů a vokalistů, kteří Bceeho původní album Come and Join Us zabalili do nového a velmi atraktivního hávu!

Vyjmenovat zde všechny interprety, kteří se na albu podíleli by nějaký ten čas zabralo, takže to radši přeskočíme a podíváme se spíše na nejvýraznější tracky celé kolekce.

A začněme rovnou pěkně zhluboka. Původně liquidovou záležitost s názvem Morning Star si vzal do parády samotný Break, který nedávno vyhrál ocenění Critics choice v prestižní Drum and Bass Arena Awards a z tohoto tracku vytvořil výborný deepový roller skvěle doplněný původním vokálem v podání Phillipy Hanny. To samé platí pro track Is Anybody Out There?, pod jehož remix se podepsali The Vanguard Project a.k.a. Villem a Bcee.

O další našlápnutou věc se postarali britští Ulterior Motive, kteří posunuli původně deepovou záležitost Firebox do svižných mainstreamových vod. Uniknout by vám rozhodně neměl ani Calibreho remix tracku Typical Description, ke kterému vokály nazpíval David Boomah. Calibre do tracku vnesl svůj cit pro minimalistické perkuse a prezentuje nám velmi zdařilé spojení deep liquidu s nádechem ragga junglu.

Z předešlého odstavce to skoro vypadá, je celé Thanks for Joining Us laděno hodně deepově, ale není to pravdou. Bcee je samozřejmě také liquid funkový producent a proto se postaral o to, aby se na albu objevily i tradiční liquidové tracky. Za všechny rozhodně jmenujme Tokyo Prose, kteří nám naservírovali úžasný remix tracku The River Runs Dry, anebo Mufflera, který se zase podíval na zoubek songu Cut Me Loose.

Na závěr se ještě musíme zastavit u dvou experimentálních částí této kompilace, které mají na svědomí Kymian Law a Conduct. Tracky Delirious Class of ´92 se právoplatně pasují na pomyslnou třešničku celého alba a to především díky úžasné atmosféře a neotřelých perkusích.

SPEAR075CD: Spotify Spearhead Records │ Bandcamp │ iTunesJuno Download │ Google Music

Fish se o DnB začal zajímat v průběhu roku 2009, kdy nelegálně stáhl svůj první program pro DJe nazvaný VirtualDJ a od té chvíle byl jeho osud zpečetěn. Krátce na to si pořídil serióznější techniku a začal vystupovat na prvních parties. V současné době působí v brněnské Liquidators crew, se kterou pořádá pravidelné akce s názvem Broken Orchestra, zaměřené na subžánr DnB nazvaný Liquid Funk. Také se stará o chod sociálních sítí své crew a středečních DnB parties v brněnském klubu Perpetuum.