Vychází Blackout Evolutions Vol. 3

Nizozemský neurofunkový label Blackout Music NL, založený legendárními Black Sun Empire, přichází s třetím dílem VA kompilace Evolutions, kde jsou pravidelně prezentovány experimentálnější a progresivnější formy drum and bassu, než je u tohoto vydavatelství zvyklostí. 

Již tradičně byli pro tuto kompilaci zvoleni jak „profláklí“ DnB producenti (Proxima, The Clamps, Gydra), tak i jména, o kterých zatím tolik slyšet není (Splash Heads, Merikan, Cod3x). Jak se můžete přesvědčit na vlastní uši, hudebně je tato kompilace velice rozmanitá. Vykopává Proxima a její halfstepové monstrum Closely – věc, která se veze na současné módě 87 BPM věcí s neurofunkově mohutným zvukem. Za mě velká paráda. Pokračuje ruská Gydra s trackem Indoor Space, kde přináší svůj tradiční zvuk i styl – nekompromistní neuro řežba od začátku do konce.

Za číslem tři se skrývá velké překvapení a pro mě nejlepší track kompilace s názvem End of the Line. Italský mladík Merikan na něm totiž přadvádí svoje pojetí fůze neurofunku s jump-upem, které prostě baví. Čtvrtý track se jmenuje Useless, vznikl v kolaboraci srbských Splash Heads a francouzského projektu The Clamps a přináší tradiční roller, na jaké jsme od těchto producentů zvyklí. Celou kompilací uzavírá věc jménem Sublimination od ruského producenta Cod3x, kde je zajímavě kombinována deepová basa s řezavými neurofunkovými samply, to vše prokládáno wersternovou kytarou v duchu starších June Miller.

BLCKTNL038: Spotify / Beatport / Google Music

VoidSec aka Vojta a Tower aka Martin jsou brněnští DJs, členové Mindicted crew a moderátoři pořadu DnB Čočka na Radiu R. Na DNBlog.cz se specializují na novinky převážně z oblasti neurofunku.