Kodin – Get Yours / Exobiota feat. Billain

Po kratší odmlce je tu opět Bad Taste Recordings a jejich předposlední deska roku 2016 s pořadovým číslem 52, na které se uchytily dva tracky, jejichž autorem je Kodin a tak trochu vlastně i Billain. Své fanoušky tentokrát potěší dvojicí pěkně nevrlých neurofunkových tracků Get Yourz a Exobiota.

Melodické syntetizátorové intro Get Yourz sice chvíli působí, jakoby se sem připletlo z úplně jiného žánru, ale drop na sebe nenechá dlouho čekat a poté následuje přesný opak – drsná, syrová basa bez žádných serepetiček okolo. Pro našince je navíc v tracku jeden vtipný bonus v podobě vocal samplu, který zní tak trochu jako zrychlené slovo „pičus“ (ha, a odteď to tam už uslyšíte vždycky).

Exobiotia, se kterou Kodinovi pomohl Billain, posluchače nejdřív překvapí takřka sci-fi filmovým intrem budujícím napětí až do poslední vteřinky. Po dropu však následuje opět pořádná rubanice, jež by probudila ze spánku i mrtvého. A co teprve po dropu druhém – to už vyloženě láme nohy! Bad Taste tak krásně završili rok plný skvělých releasů a nezbývá než se těšit, co přinese ten další.

BT052: Spotify / Badtasterecordings.com / Beatport / Junodownload / Digital-Tunes / Google Music

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.