Deuce & Charger – A Leap Of Faith / The Spirit Guide

Britský projekt Deuce & Charger má solidně nakročeno na to, aby se jejich jméno brzy psalo na plakátech hodně velkým a tučným písmem. Pro našince sice zatím příliš známí nejsou, ale v rámci dnb scény jako takové (a hlavně tedy nejspíš v UK) se derou nahoru jako draci, čehož už si všimli i ti největší hráči.

Jejich nová deska na multižánrovém labelu Symphonic Distribution je zajímavým kontrastem. Každý ze tří tracků, jenž se ní usídlily, je úplně jiný. Titulní A Leap Of Faith je naprosto typickou mainstreamo-popovou záležitostí s cheesy vokálem podloženým synťákem jako vystřiženým z nějakého sedmdesátkového synth-popu. Béčková strana s názvem The Spirit Guide má sice taky svůj cheesy vokál, ale synthpopový synťák tentokrát střídá solidní basová linka poháněná řádně zpřelámaným beatem. Absolutním klenotem je však bonusový remix titulního tracku z dílny Spective, který z tuctové rádiovky dělá nádherné liquidové dílo.

IC005: Spotify / Beatport / Digital-TunesJunodownload / Google Music

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.