Fabric je zachráněn, znovu se otevře pro veřejnost

Sledujete-li alespoň jedním očkem všeobecné dění na drum and bassové scéně, jistě vám neunikla aféra okolo legendárního londýnského klubu Fabric, jenž přišel o svou licenci v návaznosti na nedávné úmrtí dvou mladých návštěvníků způsobené předávkováním drogami.

Od září tak v klubu jindy hostícím ty nejlepší z lineupů zavládlo ticho a už už to vypadalo, že bude možná s touto Mekkou elektronické muziky nadobro konec i přes neutuchající snahu vedení klubu situaci vyřešit, podpořenou peticí s více než 160 tisíci podpisy a a také crowfundingovou kampaní s výdělkem přes 300 000 liber. Včera se však k obrovské radosti všech truchlících na oficiálním twitterovém účtu klubu objevila radostná zpráva:

 

 

Nakonec se tedy přece jen podařilo dospět k vzájemné dohodě s londýnskou policií a tzv. Inslingtonskou radou, nicméně za cenu dodatečných opatření ze strany klubu, které by měly podobným případům v budoucnu zamezit. Patří mezi ně například instalace dodatečných CCTV kamer, zpřísnění kontrol u vstupu, zákaz vstupu osobám mladším 19ti let o weekendech a také udělování doživotních zákazů vstupu těm, u kterých personál klubu najde drogy, případně je přistihne při pokusu nějaké sehnat.

Termín oficiálního „znovuzrození“ Fabricu je zatím ve hvězdách (k otevření dojde teprve až budou všechny nutné podmínky ťip ťop), důvod slavit však je už teď. Krom samotné záchrany Fabricu je v širších souvislostech toto rozhodnutí jistým způsobem hezkou výhrou pro celou klubovou scénu – seznam londýnských klubů, které byly z podobných důvodů již zavřeny, totiž není vůbec krátký.

Zdroje: fabriclondon.com / timeout.com / theguardian.co.uk

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.