Mohican Sun – Dead Sea EP

Situace kolem Integral Records se zamotává čím dál tím víc. Jakoby nestačilo, že si teď půlka dnb scény škvaří své mozkové závity nad otázkou, kdo to k čertu je Dawn Wall, nyní do rodiny přibylo další nové jméno se skrytou identitou, Mohican Sun. A podle všeho není ani zdaleka poslední.

Zvukově je Mohican Sun projektu Dawn Wall podobný jako vejce vejci a podle dostupných informací se ani není čemu divit – v krátkém oficiálním textu k jejich prvnímu EP totiž stojí, že se jedná o původní členy projektu Dawn Wall plus ještě někdo další navíc.

Očekávat tak můžete opět něco, co bych osobně nazval jako sample-based-new-school-liquid-funk. Jinými slovy, kromě tracku Dead Sea, který je ukázkovým příkladam šlapavého, minimalistického deepu, se na EPčku nachází melancholický liquid funk nabitý emocemi až po dekl, poháněný krásnou hřejivou basovou linkou.

Dead Sea EP je počínaje dneškem dostupné k poslechu na Spotify, koupit se dá klasicky na Beatportu, Junodownloadu, Digital-Tunes či Google Music. A ti, kdo si pořídí digitální verzi, dostanou oproti té vinylové ještě navíc i milý bonus v podobě čtvrtého tracku Hidden Village, který na vinylu bohužel nenajdete.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.