Treega – Coconut / Bit Kid

Treega je na dnb scéně skutečným nováčkem. Tento zkušený jazzový skladatel (a talentovaný hráč na piano) však nebyl schopný odolat svůdným elektronickým rytmům v rychlém tempu, a tak vznikly dva tracky Coconut a Bit Kid právě vycházející na The Dreamers Recordings v rámci jeho úplně první desky.

Oba dva tracky jsou vskutku experimentální, protkané komplikovanými bicími linkami poskládanými z nepříliš obvyklých samplů, které klasický amen break nepřipomínají ani z rychlíku. Zvukově hrátky basy a bicích občas oživí i pár jiných samplů či nějaká ta atmosférka, ale navzdory autorovu původnímu hudebnímu směru se zde jeho talent na klasické nástroje příliš neprojevuje a oba tracky působí spíše minimalističtějším dojmem.

Žánrové se Coconut a Bit Kid zařazují jen opravdu těžko, ale to vůbec ničemu nevadí. Pokud Treegovi jeho nadšení do drum and bassu vydrží, rozhodně o něm ještě uslyšíte. TDR006 je k sehnání na Beatportu, Junodownloadu, Digital-Tunes i Google Music, nejlepší variantou budiž ale samozřejmě Bandcamp The Dreamers Recording.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.