Video: Lost Dubs Documentary

Bez nějakého velkého humbuku se přímo uprostřed léta objevila na pultech digitálních obchodů s hudbou nenápadná microfunková kompilace Lost Dubs. A právě k ní patří následující krátké „dokumentární“ video, jehož autorem není nikdo jiný, než samotný boss labelu Microfunk Music (kde LP vyšlo), Bop.

V dokumentu se vám postupně s hudební kulisou v podobě úryvků jednotlivých tracků představí všichni producenti, kteří se na Lost Dubs podíleli, a prozradí vám, jaký příběh právě tu jejich „zapomenutou“ skladbu potkal. Název Lost Dubs nebyl totiž vybrán náhodou – všechny tracky, které se do kompilace dostaly, byly stiženy stejným osudem. Ztracené, zapomenuté, zaprášené, nevydané… A přitom tak krásné!

Lost Dubs LP by Microfunk Music

01. Bop – Fragments
02. Skeletone – Knackered!
03. Oak – Untitled ’09
04. Nuage – Very Smooth Draft
05. Bop – Deep Inside
06. Electrosoul System – Before After
07. Oak – Twilight
08. Dissident – Orbital Debris
09. Korsun – Iridium Flares
10. Paranoid Society – Tentacle Poofs

Lost Dubs LP se dá sehnat buď v digitální verzi, nebo ve speciální limitované edici na opravdické kazetě. Obojí je k dostání na Bandcampu Microfunk Music, digitální verze pak také klasicky i na Junodownloadu, Digital-Tunes a Google Music.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.