Machine Code – Mechtropolis LP

Ocelově šedá oblaka tak hustá, že skrz ně neproniklo sluneční světlo již celá staletí, se výhružně stahují nad zlověstnou siluetou obrovského mechanického města. Závoje dýmu zahalují jeho vysoké, štíhlé věže, mezi nimiž se bez přestání prohánějí elektrické výboje, a kdesi hluboko uvnitř zní chaotický cvrkot miliard strojů. Tím městem je Mechtropolis, domov Machine Code.

Current Value i Dean Rodell, kteří za jménem Machine Code stojí, jsou na scéně už dost dlouho na to, aby věděli, jak udělat úspěšné neurofunkové album. Na Eatbrainu vycházející Mechtropolis LP je jejich nejnovější společný výtvor, na kterém se sešlo všehovšude 16 tracků plných našlapaného valivého techy-cyber-neurofunku, jenž vyšle posluchače na cestu pošmournou sci-fi vizí vzdálené budoucnosti.

Celé album klasicky odsýpá zběsilým tempem jen s vyjímkou několika zadumanějších a experimentálnějších kousků na odlehčení. Zvukově toho Mechtropolis mnoho nového nepřináší, což je ale na jednu stranu vlastně i docela fajn. Machine Code si prostě jedou pořád to svoje a ani v nejmenším nemají potřebu směřovat svůj pečlivě pilovaný sound do současné nové vlny sterilizovaného, standardizovaného kolotoče pro taneční parket. Ten jejich totiž s věkem zraje jako víno. Skělou volbou je pak MC Coppa, který se v několika válech chopil mikrofonu a svými texty je posunul zase o level výš.

Mechtropolis rozhodně patří k albům, které by si fanoušci tvrdšího drum and bassu neměli letos nechat ujít a neurofunkoví DJs už tuplem ne. Jedno se mu totiž musí nechat. Má FUNK a to se zatraceně počítá!

Mechtropolis LP je k sehnání na Beatportu, Junodownloadu, Digital-Tunes i Google Music.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.