Dawn Wall – Ember EP

Dlouhé čekání na nového Dawn Walla je konečně za námi! Čtveřice nových tracků, jejichž útržky byly dychtivému obecenstvu v posledních týdnech postupně servírovány jako předkrm před hlavním chodem, konečně spatřila světlo světa na novém releasu Integral Records.

Ač se místy zdálo skoro nekonečné, to čekání za to rozhodně stálo. Embers EP si jede na stejné vlně jako jeho loňští (a mimořádně vydaření) předchůdci Kythera EP, Longshanks EP a You Remember EP. Všechny skladby vás ohromí svým originálním liquidovým zvukem, jaký nemá na drum and bassové scéně obdoby.

Melancholické, vzdušné pady spolu s procítěnými motivy poskládanými z útržků vokálů, úderů piána a nejrůznějších dalších samplů a syntetizérů ležérně proplouvají zvukovou scenérií se základem z hutné basy, která si tu a tam hezky zavrzá, aby se mezi celou tou nádherou také občas připomněla.

Vše dohromady pak dává opět ten unikátní feeling, který umí svým zvláštním způsobem zahřát na srdíčku a zarýt se hluboko pod kůži. Tajemný Dawn Wall ukrávající se za artworkem domorodé masky opět nezklamal a Embers EP se tak řadí mezi počiny, které by rozhodně neměl nikdo minout.

Ember EP je k sehnání na Beatportu, Junodowloadu, Digital-Tunes i Google Music.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.