Pioneer představuje řadu TOUR1

Tvrdá konkurence na poli výrobců hraček pro DJe nutí značky přicházet se stále novými a novými inovacemi. Leckdy přinesou do světa DJingu něco nového a zajímavého, ale občas se to taky pěkně zvrtne. A to se stalo i u nejnovějšího přírůstku do rodiny Pioneeru, který nejspíše drtivá většina DJs příliš neocení.

CDJ-TOUR1
CDJ-TOUR1

Po posledním výstřelku v podobě přehrávače bez CD mechaniky (což je v podstatě krok kupředu) přichází novinka s názvem Pioneer CDJ & DJM Tour System, pod kterým se skrývá kombo čtyř playerů s mixem na steroidech. Nebo možná spíš na mutagenu – u Pioneeru si zřejmě řekli, že je malý vestavěný display málo a rozhodli se nové playery včetně mixu osadit výklopnými třináctipalcovými obrazovkami, každou s vlastním procesorem pro provoz rekordboxu.

DJM -TOUR1
DJM -TOUR1

Krom představení flotily displayů a robustnější konstrukce (včetně zlepšené konstrukce vstupních / výstupních portů) se toho ale jinak nic moc extra nového neudálo. Přehrávače dostaly akorát lepší 32bit A/D převodníky a většina inovací se tak odehrává na mixu, který je krom lepších převodníků nyní osazen dvěma porty na sluchátka (konečně!), dvěma USB porty, AUX vstupy pro připojení externích zdrojů zvuku (což se hodí) a navíc nyní funguje i jako pětiportový switch, který se dá dokonce připojit k internetu. Třešinkou na dortu zvrácenosti je pak integrace se systémem Kuvo Gateway, která dovoluje DJovi streamovat informace o setu (např. které tracky právě hraje) živě na internet.

Na trhu by se měly TOUR1 modely objevit tento rok v srpnu, přičemž cena je podle serveru DjTechTools stanovena na $4999 za jeden CD přehrávač (cca 121 000,-Kč) a $5999 za mixážní pult (cca 145000,- Kč). Cena sestavy o mixu a dvou playerech tak člověka vyjde asi jako nové auto. Cílovkou jsou v tomto případě ale stejně pořadatelé velkých EDM eventů, zatímco zbytek světa se spokojí „jen“ s dosavadními modely.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.