Soulvent Records uvádí New Soul EP

Měsíc se s měsícem sešel a na pulty obchodů s digitální hudbou opět putuje další release ze Soulvent Records. Na EP s názvem New Soul se vměstnaly celkem čtyři dosti různorodé tracky, a tak si příjdou na své jak DJs orientovaní na taneční parket, tak i posluchači, kteří rádi ocení i pomalejší a procítěnější kousky.

New Souls EP zajisté udělá radost i všem, co rádi objevují. Posluchačům totiž představí koktejl jmen, které jsou v našich krajích (a nejspíše i celkově) poměrně nová a neokoukaná. Snad s malou vyjímkou v podobě britského dua Pola & Bryson, které se teď dere na světlo reflektorů čím dál tím víc a které na New Soul přispělo svým trackem Raid, jež se řadí zrovna mezi ty pomalejší a procítěnější.

Strife II také není žádný nováček, ale vidět a slyšet je ho o dost méně – neprávem! Old Souls (really?), jak se nazývá jeho skladba na New Soul EP, je přesně jeden z těch tracků, který vás donutí se zastavit a poslouchat, abyste nepřišli byť o jediný kousíček té nádhery. Citlivější povahy uroní i nějakou tu slzičku (nebo alespoň doufám, že nejsem jediný, komu se to stalo) a ač by člověk jen těžko pustil tenhle vál v jednu ráno pro rozvášněný dav, v playlistu na usínání poslouží víc než bravurně.

Se zmínkou na taneční parket přichází čas pro druhou polovinu EP, jež se prozměnu skvěle uživí na pořádném zvuku v klubu. Oba tracky spojuje parádní basová linka, která vám rozvibruje i chloupky v nose, a také propracované perkuse, což je kombinace, která nenechá nikoho sedět v klidu. V tracku Gonna Be od takřka „neviditelného“ producenta Rho (schválně si o něm zkuste něco najít) pak navíc subbasa dostává pozlátko v podobě samplů kontrabasu, jež tracku dodávají krásně živý feeling. Poslední track, Kinetic, pocházející od amerického dua z Las Vegas produkujícího pod jménem Blacklab, si pak absenci kontrabasu prozměnu vynahrazuje saxofonem, jež také učaruje nejednomu uchu.

EP vychází dnes a je k dostání skoro všude: Digital-Tunes, JunodownloadiTunesGoogle Music i Beatport.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.