Novinky z labelu Jazzsticks Recordings

Čtvrtinu roku 2016 už máme skoro za sebou, takže je dobré se podívat na to, co nám prozatím přinesla. V tomto článku se zaměříme na rakouské vydavatelství Jazzsticks Recordings, které má na starosti DJ a producent, Paul SG.

Již z názvu labelu může být čtenáři zřejmé, kterým hudebním žánrem budou releasy na Jazzsticks Recordings ovlivněny. Je to samozřejmě jazz a prvky tohoto hudebního žánru je možné nalézt snad ve všech singlech tohoto vydavatelství.

Názorným příkladem je EP s názvem Origin a pořadovým číslem JAZ029, které na Jazzsticks Recordings v roce 2016 vyšlo jako první a má ho na starosti producent SoulStructure. Posluchač uvnitř najde celkem 5 skladem, z toho 4 originální a jeden remix. Z pohledu autora by cenu za nejlepší track z Origin EP vyhrála skladba Melody is Life, ve které SoulStructure kombinuje jazzové prvky klavíru s příjemným vokálem a výslednému mixu nasazuje korunu ulítlími samply.

O zatím poslední kousek z dílny Jazzsticks Recordings s pořadovým číslem JAZ030 se postarali dobře známý Flowrian a prozatím nejnovější přírůstek do rodiny, SinBin. Zatímco Flowrian vsadil na pomalejší nótu a své posluchače do rytmu rozhoupává melodickým klavírem, který je podložen pohodovým beatem, SinBin svůj track okořenil svižným amen breakem, který je doplněn minimalistickou klavírovou melodii.

Jazzsticks Recording sice není předním světovým vydavatelství, jako je třeba RAM anebo Hospital, ale určitě má svým fanouškům co nabídnout a jeho producenti nám v budoucnu ještě ukážou, zač je toho jazz and soulful Drum and Bass!

Fish se o DnB začal zajímat v průběhu roku 2009, kdy nelegálně stáhl svůj první program pro DJe nazvaný VirtualDJ a od té chvíle byl jeho osud zpečetěn. Krátce na to si pořídil serióznější techniku a začal vystupovat na prvních parties. V současné době působí v brněnské Liquidators crew, se kterou pořádá pravidelné akce s názvem Broken Orchestra, zaměřené na subžánr DnB nazvaný Liquid Funk. Také se stará o chod sociálních sítí své crew a středečních DnB parties v brněnském klubu Perpetuum.