ActRaiser & Tremah – Tipping Point EP

Další ze záležitostí, na kterou už v únoru na blogu nějak nezbylo místo, je ActRaiserovo nové EP, které před pár dny vyšlo na Liquid Tones a ve kterém se smíchal zajímavý koktejl národností. Krom ActRaisera, který pochází z anglického Bristolu, se na EP podílel rovným dílem také australan Tremah, a svou troškou do mlýna přispěla i půvabná vokalistka ze Ženevy, LaMeduza. Třešinkou na dortu pro našince je pak fakt, že boss Liquid Tones, Paul Dickie, má momentálně svou základnu v Praze.

A co od tohoto EP čekat hudebně? Jak Tremah, tak ActRaiser mají zaběhnutý svůj uvolněný, fantazii probouzející atmosférický sound, a jejich kolaborace v tomto ohledu ničím nepřekvapí. ActRaiserův rukopis je v ní cítit opravdu hodně silně (Tremah jako by byl tak trochu asimilován) a kdyby někdo tracky z Tipping Point EP zamíchal například do jeho posledního LPčka Lonely Traveller, člověk by prakticky nepoznal, že do něj nepatří. Což na druhou stranu znamená jednu věc – i Tipping Point EP je pecka!

K sehnání na Beatportu, Junodownloadu či Google Music.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.