Únorová freečka

Tak dlouho se na tenhle článek prášilo v administraci DNBlogu, až nakonec z února tak nějak přetekl až do března. Ač se spožděním, i tak přináší další nálož tracků, které vám díru do kapsy rozhodně neudělají. Do výběru se tentokrát dostala jména jako John B, Stunna, GLXY, MakotoSolaceMiss Haze a Crissy Criss společně s Erb n Dub a Maluxem.

Prvním v seznamu je letošní remaster tracku Helpless, který John B uvolnil jako předvoj k chystanému vydání remasterovaného alba Visions, o němž byla na DNBlogu zmínka o pár dní dříve. Máte-li rádi zvuk osmdesátých let, Helpless si zamilujete.

Stunna oproti tomu nadělil „pure liquid“ – co taky jiného od něj čekat, že. Track Under Your Spell má pro něj ale speciální význam – složil ho plný inspirace těsně po příjezdu ze Sun & Bass festivalu, omámen jedinečnou atmosférou a spoustou zážitků.

O GLXY tu byla zmínka také velice nedávno v souvislosti s jejich čerstvě vydaným Exposed EP. Jelikož se na něj vlezly jen čtyři tracky, pátý je ke stažení zdarma. A pokud by náhodou nešel stáhnout ze soundcloudu, k dispozici je i alternativní odkaz ke stažení.

O jediné pořádné neuro v tomhle výběru se tentokrát postarali Crissy Criss, Erb n Dub a Malux, kteří dali síly dohromady a stvořili track s názvem Krokodil.

Fanoušci deepu se tentokrát dočkají také. Může za to Solace, jemuž na Modular Carnage vyšlo třítrackové EP, které je celé ke stažení zdarma.

Další položkou na dnešním seznamu freeček je poněkud šílený bootleg na track Funky Thing, o který se postarala američanka Miss Haze sídlící v San Franciscu. Třeba někoho zaujme.

Tradičně pak nemůžou chybět i nějaké ty kousky z Ledge Sounds. Tentokrát se do výběru dostaly dva a prvním z nich je Makotova verze tracku Spiritual Love od Urban Species, jež je už třetím editem z jeho série free downloadů.

Posledním freečkem z únorové sbírky je povedený jazzový remix z dílny dRamatic & dbAudio, kteří nejsou na Ledge Sounds taky žádnými nováčky a freeček tam mají povícero.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.