Undersound – On A Global Scale EP

Ve dne učitel hudby, v noci DJ. Takový je život Garetha Evanse z anglického Cardiffu, jehož fanoušci DNB znají spíše pod pseudonymem Undersound pro jeho prvotřídní liquidovou produkci, o jejíchž kvalitách svědčí i počet labelů, na kterých stihl svou hudbu vydat. Nyní se však Gareth vrací zpět na Vibration Records a přináší s sebou další EP napráskané skvělou hudbou.

Stačí si pustit hned první track, Tuve Que Cantar, a člověk si podupává nohou ani neví jak. Tenhle optimistický, veselý vál (100% funky, žádná šťáva z koncentrátu) je napakovaný pohodou až po okraj a ten správný říz mu dodává nádherná basová linka, která občas evokuje v mysli zabrnkání živé basy pod prsty černého jazzmana v nějakém zakouřeném brooklynském baru. V dalším tracku, jež celému EP propůjčil jméno, posluchače prozměnu unese procítěný vokál talentované Belly Collins, rozplývající se někde mezi údery kláves piána a příležitostným zavrčením basy, zatímco nálada se mění více do zamyšlena. Následuje Hopes, Dreams & Tears, příjemný, melancholický kousek, který pohladí na duši za deštivých dní a celé EP uzavírá The Cover Up, zdaleka nejhlouběji položená záležitost z celého EP, která v sobě spojuje minimalistický, šlapavý deep s procítěnými orchestrálními plochami.

Na závěr nezbývá než poznamenat,m že toto povedené EP vychází právě dnes a je k dostání jak přímo na stránkách Vibration Records, tak ve všech možných music shopech od Google Music až po Beatport.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.