Alix Perez & Ivy Lab – Arkestra EP

Tříčlenný londýnský projekt Ivy Lab se poprvé od založení svého labelu 20/20 LDN vrací v plné síle na Critical Music, kde ještě s další legendou Alixem Perezem nyní vydávají společné Arkestra EP.

Na tomto dlouho očekávaném EP se sešly celkem čtyři drumandbassové vály (z nichž jeden je dostupný pouze jako bonus v digitální verzi EPčka) a také dva pomalejší kousky z kategorie halfstepů (nebo co to vlastně je). Ve všech je přitom cítit nezaměnitelný rukopis těchto sonických kouzelníků, spojujících jednotlivé prvky do vzdušných, snových hudebních scenérií, při jejichž poslechu stačí byť jen na chvíli zavřít oči a posluchač je vtažen do zcela jiného světa. A zatímco drumandbassové skladby na EPčku spojuje éterický, světlý nádech, ty halfstepové se řadí spíše na opačnou stranu spektra a například taková Tell Dem může svým zvukem nejednomu posluchači připomenout starý známý Sunday Crunk.

CRIT88

Ačkoliv na oficiálním webu je napsané datum vydání až na 28. února, digitální verzi najdete už teď skoro všude – k poslechu je na Spotify a k zakoupení např. na Google MusicDigital-Tunes a také na Junodownloadu – jen na Beatportu zatím ticho po pěšině. A chcete-li pány producenty podpořit co nejvíce, můžete si release koupit přímo přes eshop Critical Music.

Tracklist
01. Maiden
02. Arkestra
03. The Last Light
04. Tell Dem
05. Stop It
06. No One Else (Digital Bonus)

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.