Goldie vyznamenán řádem britského impéria

Kdyby Goldiemu jako malému dítěti někdo řekl, že bude jednou jmenován čestným členem řádu britského impéria, asi by tomu věřil jen stěží. Cesty osudu jsou však nevyzpytatelné…

…a tak se nyní už lehce šedivějící Goldie, vlastním jménem Clifford Joseph Price, ve středu 24.2.2016 ocitl na rudém koberci Buckinghamského paláce, a zatímco svými zlatými zuby v širokém úsměvu házel prasátka všude okolo, samotný princ Charles mu připínal na hruď stříbrnou hvězdu, symbol řádu britského impéria, který si Goldie vysloužil za svou službu hudebnímu průmyslu a mladým lidem.

Excuse me sir

„Je to trochu šok, ale zároveň je to moc krásná věc. Myslím, že to je symbol toho, čeho všeho může člověk dosáhnout“,  okomentoval záležitost z pohledu člověka, jež své dětství strávil v programu pěstounské péče. „Hudba a umění mi doslova zachránily život, “ prohlásil, „v momentě, kdy jsem objevil umění, se mi v životě rozsvítilo světlo.“

K drumandbassu jej přivedla před lety jeho tehdejší přítelkyně DJ Kemistry, která ho seznámila se členy projektu 4hero. Drumandbass ho nadchnul natolik, že se o čtyři roky později sám proslavil svým doslova nadčasovým albem Timeless, jež se dostalo vysoko v žebříčcích poslouchanosti a významně přispělo k popularizaci žánru. Dnes je album označováno za jeden z milníků hudební historie, mimo jiné i díky novátorskému použití růžných produkčních fíglů.

Nyní, ve svých padesáti letech, je Goldie stále věrný hudbě a stále objíždí svět, aby potěšil fanoušky svým DJským uměním. Po události se nechal slyšet, že jeho práce tu teprve začíná, a ač je fajn být známý a uznávaný, může ta událost sloužit zároveň i jako páka ke změně věcí k lepšímu. Ať už tím myslí cokoliv, „fingers crossed“! (Anglická fráze pro držení palců – pozn. redakce.)

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.