Únorové novinky z Celsius Recordings

Nizozemský label Celsius Recordings, mimo jiné mladší bráška Fokuz Recordings, se v únoru pěkně rozjel. Měsíc ještě ani není u konce a na Beatportu už přistál čtvrtý release z jejich stáje. Pojďme se v rychlosti podívat na zoubek všem čtyřem.

Začněme tedy od toho nejčerstvějšího, který nese název Red Letter day EP a podílelo se na něm hned pět producentů – Surplus, Kasper, Cosmology, Enea a Tokalosh, kteří dali dohromady celkem čtyři tracky svým zvukem patřící spíše do klidnějších vod. Red Letter Day EP vychází právě dnes, ale jak už je u Celsius Recordings zvykem, vychází zatím jen jako Beatport exclusive.

V půlce měsíce spatřilo světa další EP, tentokrát s názvem Moments. Za obsah jsou zodpovědní Satl, Malaky a J-Logic, a stejně jako je na Moments EP oproti Red Letter Day EP méně producentů, je tam i méně tracků – konkrétně tři. Jsou to takové ty éterické skladby s atmosférou hutnější než je aroma olomouckých syrečků, které nikam nespěchají a spíše než posluchačovy nohy si ochočí jeho fantazii. I Moments EP je zatím dostupné pouze jako Beatport Exclusive.

Autor třetího releasu je neznámý – což je samozřejmě jen slovní hříčka se jménem interpreta, který si říká Unknown. Co do počtu tracků pokračuje tento release v sestupně sekvenci, najdete na něm jen dva – Pressurized, dle kterého dostala deska své jméno, a In The Way. Paradoxně mě ze všech výše popsaných baví nejvíc, Pressurized je celkem energická funky skočka, zatímco In The Way je neskutečná pohodovka. Tahle deska naštěstí už exkluzivní není, takže můžete stahovat jak z Beatportu, tak z Junodownloadu či Digital-Tunes.

Poslední release, který vyšel hned z kraje února, má na triku brazilec Nitri, který se dokázal uchytit už i u labelů jako Viper Recordings či Program. Kdo však čekal opět pohodové liquídky, bude překvapen. Obsessed EP, jak se deska jmenuje, v sobě spojuje podstatně tvrdší a temnější produkci, která s liquidem nemá už zhola nic společného. K sehnání opět na Beatportu, Junodownloadu a Digital-Tunes a Google Music.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.